Żabka sprzedaje maseczki bez zysku. Ilość na osobę ograniczona

Od 15 kwietnia w Żabkach można kupić jednorazowe maseczki ochronne na twarz. Sieć zrezygnowała z własnej marży i sprzedaje je po możliwie najniższej cenie.

Żabka sprzedaje maseczki bez zysku

W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku w cenie, która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych

– mówił w komunikacie prezes zarządu firmy Żabka Polska, Tomasz Suchański.

Limity sprzedaży maseczek

Do sklepów Żabka trafiło około 8 milionów jednorazowych maseczek. Od 15 kwietnia są one dostępne ponad 6 tysiącach sklepów sieci. Maseczki sprzedawane są po 10 sztuk w pakiecie, a żeby uniknąć masowego wykupywania produktu, wprowadzono limit: jeden pakiet na jednego klienta. Opakowanie maseczek kosztuje 16,17 zł, co w przybliżeniu daje 1,62 za sztukę! Od 16 kwietnia będą dostępne w każdej Żabce, a w przyszłym tygodniu dostarczona zostanie kolejna transza towaru.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak go zrobić zamodzielnie w domu?

Maseczki sprzedawane w Żabce są zgodne z normą EN149 i są przeznaczone dla osób dorosłych. Ich przeznaczeniem jest wsparcie bezpieczeństwa podczas epidemii i nie są wyrobem medycznym. Sieć wyposażyła również swoich pracowników w niezbędne środki ochronne oraz zdecydowała się przekazać 500 tys. maseczek medycznych do placówek służby zdrowia.

Więcej o: