W Biedronce kupimy trzy rodzaje maseczek ochronnych. Ile kosztują?

Od czwartku 16 kwietnia noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. Gdzie je dostaniemy? Biedronka oferuje trzy rodzaje.

Maseczki obowiązkowe

W wyniku obostrzenia dotyczącego noszenia maseczek ochronnych wiele sklepów wprowadziło je do sprzedaży. Tak stało się między innymi z Żabką, która sprzedaje je bez zysku. Maseczki kupimy także w sklepach sieci Biedronka. Jak podaje Radio Zet Biznes, do wyboru są trzy rodzaje, o różnych właściwościach i cenach.

Biedronka - maseczki w sprzedaży

Jedne z nich produkowane są przez markę Marylin. Wykonano je z mikrowłókien z jonami srebra, które mają właściwości bakteriobójcze. Maseczki są przeznaczone do pięciokrotnego wykorzystania - po każdym użyciu należy je wyprać  w temperaturze 40-60 stopni Celsjusza. Pakowane są po trzy sztuki, a cena paczki wynosi 14,99 złotych.

Drugi rodzaj maseczek, które można wykorzystać trzy razy, wykonano z polipropylenu. Po użyciu powinny zostać wyprane w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Opakowanie kosztuje 49,99 złotych, a w środku znajduje się dziesięć maseczek.

W przypadku trzeciego rodzaju nie podano specyfikacji produktu. Są to maseczki wielokrotnego użytku. Można je zostać w opakowaniach po trzy sztuki w cenie 11,99 złotych.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jak prawidłowo używać maseczek?

Warto pamiętać o tym, że noszenie maseczek to jedno, a poprawne noszenie, to drugie. Jak odpowiednio ich używać, by zminimalizować ryzyko zakażenia siebie lub innych? Przedstawiamy grafikę, opublikowaną przez GIS. Więcej o tym, a także o odpowiednim sposobie używania rękawiczek ochronnych: Od dziś zakrywamy twarze, gdy wychodzimy do sklepu. Przypominamy, jak poprawnie ich używać.

Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę?Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę? Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

Więcej o: