Niemcy odwołują tegoroczny Oktoberfest. Piwosze będą zawiedzeni

Oktoberfest to jeden z najważniejszych, a zarazem największych festynów ludowych na świecie. Co roku do Monachium zjeżdżają miliony fanów piwa i dobrej zabawy. Jednak w tym roku władze zadecydowały o odwołaniu imprezy.

Oktoberfest odwołany

Tegoroczny festyn piwny w Monachium miał odbywać się między 19 września a 4 października. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa i trudność w prognozowaniu jej zakończenia, władze postanowiły odwołać tę imprezę. Jak czytamy na oficjalnej stronie festiwalu, potwierdzono tę decyzję podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem premiera Bawarii Markusa Soedera i burmistrza Monachium Dietera Reitera.

Zobacz wideo Należysz do fanów piwa? Zobacz, jak sprytnie wykorzystać je w kuchni i przygotuj kurczaka pieczonego na putelce

Na Oktoberfest co roku zjeżdża się średnio sześć milionów ludzi z całego świata. Jak poinformowały władze Bawarii, nie jest możliwe zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa podczas imprezy na tak ogromną skalę, dlatego podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji.

Może cię także zainteresować: Ile kufli próbowano ukraść podczas Oktoberfest? Organizatorzy opublikowali dane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.