Francja: 10 milionów litrów piwa do kosza. Piwosze załamują ręce

We Francji do utylizacji pójdzie 10 milionów litrów piwa. To efekt pandemii koronawirusa, która spowodowała wiele ograniczeń, w tym zamknięcie restauracji.

10 milionów litrów piwa do utylizacji

We Francji, podobnie jak w innych krajach, wprowadzono znaczne ograniczenia związane z działaniem restauracji, a także organizacją masowych imprez. Spowodowało to znacznie mniejsze zapotrzebowanie na piwo, które zwykle sprzedawano w lokalach gastronomicznych. Jak podaje serwis RMF24, oszacowano, że do utylizacji trafi nawet 10 milionów litrów piwa. To ogromne straty dla producentów.

Mowa w większości o piwach rzemieślniczych, które w wielu przypadkach są niepasteryzowane, a zatem mniej odporne na długie przechowywanie. Po dwóch-trzech miesiącach ich aromat oraz smak zanika.

Polskie piwa się nie zmarnują

Polskie piwa również były narażone na konieczność utylizacji. Trunki warte 12 milionów złotych zostały jednak odebrane z zamkniętych restauracji przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. Więcej o tym: W zamkniętych restauracjach psuje się piwo. Browary Polskie ruszyły na ratunek.

Zobacz wideo
Więcej o: