Wypowiedź Magdy Gessler ws. restauracji namieszała ludziom w głowach. "Zmieniła pani zdanie!". Odpowiada: Nie

Magda Gessler posiada kilka restauracji w całej Polsce. Ją także dotknął problem, z którym od miesięcy borykają się tysiące właściciele lokali gastronomicznych. Wypowiedziała się na ten temat podczas poniedziałkowej konferencji.

Magda Gessler zmieniła ton ws. otwierania knajp

Kilka dni temu Magda Gessler krytykowała decyzję właściciela jednej z restauracji sygnowanej jej nazwiskiem. Ten postanowił otworzyć lokal i zaprosić do niego gości w ramach akcji #otwieraMY, pomimo obostrzeń:

W poniedziałek restauratorka pojawiła się na antenie TVN24, gdzie zwięźle wypowiedziała się na temat obostrzeń w gastronomii. Magda Gessler opublikowała swoje wystąpienie na profilu na Instagramie.

 
Obecna sytuacja jest tak dramatyczna dla restauratorów, tak niewyjaśniona, tak nieklarowna i tak osierocona przez państwo, że ja absolutnie rozumiem, że ludzie muszą coś zrobić, żeby rząd zaczął myśleć o ludziach

- powiedziała.

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy fanów. Niektórzy odnieśli się do sytuacji z otwarciem Schroniska Smaków.

Cieszę się, ze Pani zmieniła zdanie! Właśnie m.in. tacy ludzie, jak Pani, dla wielu osób autorytet gastronomiczny, powinni wspierać pozostawionych na pastwę losu restauratorów

- napisała jedna z komentujących.

Czy po wypowiedzi dla telewizji można stwierdzić, że restauratorka zmieniła zdanie? Niekoniecznie. Na pewno jednak zmyliła dziennikarzy i fanów. Jak czytamy na portalu MSN, po wystąpieniu wyjaśniła, że została źle zrozumiana. Nie chodziło o samo otwieranie lokalu wbrew przepisom, a fakt, że decyzja nie była z nią skonsultowana.

Nie można podejmować decyzji bez mojego udziału. Muszę wiedzieć, za co odpowiadam, a nie wysługiwać się moim autorytetem bez powiadamiania mnie o tych manipulacjach.

- powiedziała.

Zobacz wideo Karnawałowe przekąski - na imprezę i nie tylko
Więcej o: