Kameralna Wielkanoc? "Namawiamy do spędzenia w gronie domowników"

Podczas czwartkowej konferencji premier Morawiecki poinformował o zmianach obostrzeń. Czy Wielkanoc spędzimy w małym gronie?

Konferencja premiera i ministra zdrowia - zaostrzone obostrzenia

W ostatnich dniach odnotowano znaczny wzrost zakażeń koronawirusem. Jeszcze w poniedziałek było ich ponad 14 tys., środowy wynik to ponad 30 tys., zaś dziś rząd poinformował o ponad 34 tysiącach przypadków. To najwyższa liczba zakażeń od początku pandemii. Warto jednak wspomnieć, że wprost proporcjonalnie wzrosła też liczba wykonanych testów. W związku ze wzrostem liczby zakażeń premier zdecydował o zaostrzeniu obowiązujących obostrzeń.

Święta wielkanocneSpędzasz święta w małym gronie? Oto, co przygotować, by się nie narobić

Podczas czwartkowej konferencji minister Niedzielski poinformował o zasadach bezpieczeństwa, które zaczną obowiązywać od najbliższej soboty i potrwają do 9 kwietnia. Do obecnych obostrzeń dołączono także m.in. zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz siłowni z wyłączeniem wykonywania sportów zawodowych.

W obiektach handlowych m.in. sklepach spożywczych czy placówkach pocztowych będą obowiązywały bardziej zaostrzone reguły. Do tej pory miejscach o powierzchni powyżej 100 mkw przypadała jedna osoba na 15 mkw, zaś od najbliższej soboty będzie to jedna osoba na 20 mkw.

Obostrzenia - co z Wielkanocą?

Premier Morawiecki odniósł się do zbliżających się świąt wielkanocnych. Jak powiedział:

Chcę zaapelować byśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie rodziny

Niedzielski zaś dodał:

Rekomendujemy, namawiamy do spędzenia tych świąt w gronie domowników, stosując zasady bezpieczeństwa.
Zobacz wideo Przepisy wielkanocne - na ciasta i galaretowate jajka

Zatem oficjalnego zakazu rodzinnych spotkań przy świątecznym stole nie ma. Jednak pamiętajmy o tym, by, spędzając tegoroczną Wielkanoc, zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych i przestrzegać zasad bezpieczeństwa także w małym gronie.

Więcej o: