Gdzie wyrzucić słoiki z zepsutymi przetworami lub inną zawartością? Wiele osób popełnia duży błąd

Sprawdź, do jakiego kontenera powinny trafiać słoiki. Gdzie wyrzucić niepotrzebne już opakowania? Upewnij się, czy nie popełniasz żadnego błędu podczas segregacji śmieci.

Gdzie wyrzucać słoiki? Segregacja odpadów w trosce o dobro środowiska

Masz do wyrzucenia niepotrzebne słoiki? Segregacja śmieci to ważna sprawa, której nie należy lekceważyć, dlatego przekonaj się koniecznie, czy odpadki z Twojego gospodarstwa domowego trafiają do odpowiednich kontenerów. Wiele osób wciąż nie jest pewna, czy właściwie segreguje śmieci, do których należą między innymi słoiki. Gdzie należy je wyrzucać, kiedy są puste i do jakiego kontenera powinny trafić słoiki z zawartością? Sprawdź to koniecznie i zobacz też, co zrobić z zakrętką od słoików. Przestrzegając zasad segregacji śmieci, pomożesz chronić środowisko, zmniejszając tym samym ilość produkowanych odpadków, które mogą jeszcze zyskać szansę otrzymania kolejnego życia.

Segregacja śmieci - słoiki. Gdzie należy je wyrzucać?

Wyrzucając odpadki, które wytwarzasz we własnym domu, pamiętaj o tym, jak ważna jest właściwa segregacja śmieci. Słoiki to jeden z rodzajów odpadków, często pozostających nam po zakupionych sosach, miodach, konserwach czy przetworach owocowych. Mogłoby się wydawać, że wyrzucanie niepotrzebnych już słoików nie powinno sprawiać problemów, czasem sprawa ta może wcale nie być taka oczywista.

Jeśli chcesz wyrzucić pusty słoik umieść go koniecznie w kontenerze na szkło (zielony pojemnik). Dzięki temu szklany pojemnik będzie mógł trafić do recyklingu. Pamiętaj jednak, że słoik powinien być całkowicie opróżniony z zawartości (nie musisz jednak go myć). Nie zapomnij też zdjąć metalowej zakrętki. W kontenerze na szkło możesz umieszczać również zbite słoiki – zarówno po produktach spożywczych, jak i kosmetykach. Nie musisz też przejmować się papierową etykietą, która może znajdować się na szkle – pusty słoik możesz spokojnie wyrzucić razem przyklejoną etykietą.

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Gdzie wyrzucać słoiki z zawartością? Sprawdź, by nie popełnić błędu

Nie wiesz, gdzie wyrzucać słoiki z zawartością? Jeśli chcesz pozbyć się pełnego słoika, pamiętaj, że tego typu odpad powinien trafić do kontenera na śmieci zmieszane (czarny pojemnik). Warto jednak zawsze dbać o to, by opróżnić słoik przed wyrzuceniem go do śmieci. Pusty słoik możesz w końcu umieścić w kontenerze na szkło, dając mu szansę na ponowne wykorzystanie po recyklingu.

Słoik z zakrętką. Gdzie wyrzucić wieczko?

Gdzie wyrzucić niepotrzebne zakrętki do słoików? Skoro wiesz już, do jakich śmieci należy wyrzucać opróżnione słoiki, dowiedz się również, co należy zrobić z wieczkiem. Słoik jest zwykle zakręcany metalową nakrętką, którą powinno się odkręcać przed wyrzuceniem szklanego odpadku do odpowiedniego kontenera. Metalowe wieczka od słoików należy natomiast umieszczać w żółtym kontenerze, przeznaczonym na odpadki wykonane z metalu i tworzyw sztucznych, gdyż ten rodzaj śmieci również nadaje się do recyklingu, nawet wtedy, gdy jest pokryty rdzą.

Zobacz też: Karton po soku: segregacja opakowań wielomateriałowych. Czy karton po soku to plastik?

Więcej o:
Copyright © Agora SA