Marynowane jajka przepiórcze

Magazyn Kuchnia 08.03.2021 12:24
(brak ocen)
OCEŃ
Marynowane jajka przepiórcze
Marynowane jajka przepiórcze
Czas przygotowania powyżej godziny
Poziom trudności łatwy
  • Można zamrażać? Nie

Składniki (12porcji)

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1 / 4

Obierz buraki i pokrój je w grube plastry. Przełóż do rondla, zalej zimną wodą. Wody powinno być tyle, aby sięgała 1,5-2 cm ponad powierzchnię buraków. Zagotuj, częściowo przykryj i gotuj, aż buraki będą miękkie (około 40 minut).

2 / 4

Buraczki wyjmij łyżką cedzakową (możesz wykorzystać je na barszcz lub ćwikłę), odmierz 2 szklanki wywaru, wlej do rondelka i zagotuj z octem, cukrem, solą, listkami laurowymi i goździkami. W czasie gotowania mieszaj, aby cukier się rozpuścił. Przygotowaną marynatę zdejmij z ognia, odstaw, aby całkowicie ostygła.

3 / 4

W tym czasie zalej zimną wodą i ugotuj na twardo jajeczka przepiórcze (3 minuty). Podczas gotowania delikatnie mieszaj - to sprawi, że żółtka ułożą się dokładnie w środku jajek. Odcedź jajka, rondelek przykryj i delikatnie potrząśnij, aby lekko nadkruszyć skorupki. Następnie zalej jajeczka zimną wodą, odstaw na 15 minut, a potem obierz je ze skorupek i przełóż do szklanego słoja. Polej przygotowaną marynatą z buraków, przykryj, odstaw na 24 godziny. Pamiętaj, aby nie marynować jajeczek dłużej, bo białka zrobią się gumowate, a marynata dojdzie do żółtek i zabarwi je. 

4 / 4

Obrane jajeczka podawaj z ciemnym pieczywem- np. pumperniklem - oraz jednym z sosów (wiosennym, cumberland lub tatarskim). Doskonale smakują z zieloną sałatą.

Użyłaś / użyłeś tego przepisu?
Podziel się swoim wykonaniem na instagramie używając hashtagu
#haps