Raki, kasza jaglana, masło rakowe

Tomasz Trąbski/Magazyn Kuchnia 18.02.2021 16:35
(brak ocen)
OCEŃ
Raki, kasza jaglana, masło rakowe
Raki, kasza jaglana, masło rakowe
Czas przygotowania powyżej godziny
Poziom trudności trudny
  • Można zamrażać? Nie

Składniki (2porcje)

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1 / 5

Do wrzącego wywaru wkładamy koperek i koper włoski. Ostrożnie wrzucamy po jednym raku. Gotujemy 5 minut - gdy raki staną się intensywnie czerwone, wyjmujemy je i hartujemy w wodzie z lodem, aby przerwać proces gotowania. Studzimy i obieramy.

2 / 5

Wyjmujemy mięso ze szczypiec i części ogonów (kilka odwłoków zostawiamy w całości, usuwamy z nich środkową płetwę). Oczyszczamy i zachowujemy głowy. Czyścimy też pozostałe skorupki, podsuszamy je w gorącym piecu, następnie tłuczemy w moździerzu.

3 / 5

W garnku rozpuszczamy masło, wsypujemy skorupki i smażymy na małym ogniu, mieszając, by nic się nie przypaliło. Gdy masło nabierze pomarańczowej barwy, cedzimy je przez sito wyłożone gazą i studzimy. Schładzamy, aby się zestaliło.

4 / 5

Kaszę mieszamy z mięsem raków i posiekaną natką. Nadziewamy odłożone głowy rakowe. Część, gdzie widać nadzienie, zanurzamy w panko, dociskając, aby panierka dobrze się przykleiła. Obsmażamy te części na odrobinie masła rakowego.

5 / 5

Na talerzach kładziemy faszerowane głowy, pośrodku - wykrojoną kostkę masła rakowego, a na nim odwłoki. Ozdabiamy listkami krwawnika.

Użyłaś / użyłeś tego przepisu?
Podziel się swoim wykonaniem na instagramie używając hashtagu
#haps