Raki, kasza jaglana, masło rakowe
- Można zamrażać? Nie
Składniki (2porcje)
-
Bulion warzywny - 1 litrKoperek - 2 pęczkiRaki - 1 kg oczyszczonychMasło - 2 kostkiKasza jaglana - 200 g ugotowanejNatka pietruszki - 1 pęczekBułka tarta panko - 100 gKrwawnik - kilka gałązek
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA
Do wrzącego wywaru wkładamy koperek i koper włoski. Ostrożnie wrzucamy po jednym raku. Gotujemy 5 minut - gdy raki staną się intensywnie czerwone, wyjmujemy je i hartujemy w wodzie z lodem, aby przerwać proces gotowania. Studzimy i obieramy.
Wyjmujemy mięso ze szczypiec i części ogonów (kilka odwłoków zostawiamy w całości, usuwamy z nich środkową płetwę). Oczyszczamy i zachowujemy głowy. Czyścimy też pozostałe skorupki, podsuszamy je w gorącym piecu, następnie tłuczemy w moździerzu.
W garnku rozpuszczamy masło, wsypujemy skorupki i smażymy na małym ogniu, mieszając, by nic się nie przypaliło. Gdy masło nabierze pomarańczowej barwy, cedzimy je przez sito wyłożone gazą i studzimy. Schładzamy, aby się zestaliło.
Kaszę mieszamy z mięsem raków i posiekaną natką. Nadziewamy odłożone głowy rakowe. Część, gdzie widać nadzienie, zanurzamy w panko, dociskając, aby panierka dobrze się przykleiła. Obsmażamy te części na odrobinie masła rakowego.
Na talerzach kładziemy faszerowane głowy, pośrodku - wykrojoną kostkę masła rakowego, a na nim odwłoki. Ozdabiamy listkami krwawnika.
-
Moda
-
Wiadomości
-
Polecamy
-
Plotki
-
Kalkulatory