ceny
-
Inflacja nie spada, więc powspominajmy. Chleb kosztował 1 zł. Dziś nie kupiłabym nawet okruchów
Ludzie lubią mówić, że "kiedyś to było, a teraz to nie ma". Czasem wypowiadamy to zdanie tylko w żartach, ale czasem jest to niestety sama, na dodatek przykra, prawda. Tak jest w przypadku cen, które inflacja wciąż ciągnie do góry. Paragony grozy...
-
Kupiła na lotnisku kawę z mlekiem. Zapłaciła jak za dwie. "Gorszej lury nie piłam"
Każdy, kto choć raz leciał samolotem, dobrze wie, że ceny na lotnisku są znacznie wyższe niż w innych miejscach. Niektórzy w związku z tym nigdy niczego tam nie kupują, inni mimo wszystko decydują się: na butelkę wody, przekąskę, jeśli są głodni,...
-
Ceny majonezu nie zwalniają tempa. W niektórych miejscach słoik już nawet za 20 zł
Niedawno pisaliśmy o kosmicznych cenach majonezu. Zwrócił na nie uwagę ekonomista Rafał Mundry, który porównał z poprzednim rokiem koszt jednego słoika, lecz także pojemność. Okazało się, że nie dość, że płacimy więcej, to dostajemy mniej produktu...
-
Nic dziwnego, że majonez tak podrożał. Ceny jajek są rekordowo wysokie, a na tym może się nie skończyć
Wzrost cen jajek przed zbliżającą się Wielkanocą to spory problem dla wielu Polaków. Trudno wyobrazić sobie te święta bez jajek i majonez, którego są podstawowym składnikiem. Łódzka "Gazeta Wyborcza" donosi, że ceny jajek już są rekordowo wysokie,...
-
Porównał paragon z lutego 2022 z lutym 2023. Nie dość, że zapłacił więcej, to jeszcze zauważył ważną rzecz
Paweł Ożubko prowadzi w mediach społecznościowych profile poświęcone amatorskiemu gotowaniu. W jednym z niedawnych filmików pokazał efekty eksperymentu inflacyjnego, który przeprowadził w jednym ze sklepów. Porównał ceny z lutego 2022 z lutym 2023...
-
Warzywa tylko dla bogatych? Cena papryki osiąga zawrotne kwoty. "Pierwszy raz odłożyłam warzywo z powodu ceny"
Wchodząc do popularnego marketu i robiąc podstawowe zakupy, trzeba liczyć się z wydatkiem już nie kilkunastu, a kilkuset złotych. Dotychczas szokowały ceny masła, mleka i jajek, ale teraz wychodzi na to, że towarem luksusowym zaczną być warzywa....
-
Coca-Cola nie ma dobrych wieści. Możemy się pożegnać ze starymi cenami
Coca-Cola poinformowała, że w związku z publikacją wyników z czwarty kwartał 2022 roku, zmuszona jest podnieść ceny napojów. Decyzja ma dotyczyć wszystkich rynków. Powodem są rosnące koszty produkcji. Jest to zupełnie inny sposób działania niż ten...
-
Ceny pączków w tłusty czwartek. Ile kosztują pączki w Biedronce, a ile w Lidlu? Czasem grosze, ale są haczyki
Ceny pączków u Magdy Gessler już dawno obiegły internet. Chyba cała Polska słyszała, ile trzeba zapłacić za pączka u restauratorki. Nie każdy jednak wie, jaka jest cena pączków w tłusty czwartek w sklepach takich jak Lidl, Biedronka, Kaufland czy...
-
Ceny pączków w tłusty czwartek. Ile kosztuje pączek w cukierniach? Sprawdzamy
Ceny pączków w tłusty czwartek interesują każdego, kto zamierza dziś zjeść choćby jeden słodki przysmak. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile kosztuje pączek w różnych cukierniach. Zazwyczaj trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku złotych za sztuk...
-
Zamówił najdroższą pizzę w Polsce. Cena szokuje. "Tyle zapłaciłbym za lot w dwie strony"
MrKryha to youtuber, który słynie z tego, że odwiedza i ocenia przeróżne lokale gastronomiczne w całej Polsce. Niedawno wybrał się do pizzerii w Redzie, która serwuje najdroższą pizzę w Polsce. Jeśli myśleliście, że pączek u Wojewódzkiego za 49 zł...
-
Lista najdziwniejszych smaków PRL-u. Niektóre dania przyprawiają o dreszcze
-
Fale Dunaju - idealne ciasto na Wielkanoc. Klasyka w najlepszym wydaniu
-
Męczy cię katar i często chorujesz? Oto prosty sposób na poprawę odpornościMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Kiedy sadzić cebulę? Niedługo będzie najlepszy moment
-
Sałatka, którą będą się zajadać goście. Kluczowy jeden składnik
- Pijesz ją codziennie, ale czy coś o niej wiesz? W tym quizie pytamy o herbatkę!
- Kulinarne fakty i mity. Jeśli zdobędziesz 7/10 punktów, uznamy cię za mistrza
- Jajka z zalewy będą wielkanocnym hitem. Wyrazisty krem uzupełni ich smak
- Jak zrobić zakwas na chleb? Przepis jest prostszy niż konstrukcja cepa
- Trendy kulinarne 2023 - jak zmieniają się nasze zwyczaje żywieniowe?
-
Sklepy wprowadzą "lodówkowe"? Za schłodzony napój zapłacilibyśmy więcej
Inflacja nie oszczędza nikogo i sprawia, że przedsiębiorcy szukają nowych sposobów na to, by ich biznesy były dla nich bardziej opłacalne. Portal Wiadomości Handlowe ustalił, że niektórzy właściciele sklepów rozważają zróżnicowanie cen napojów. Za...
-
Tłusty czwartek 2023. Ile kosztują pączki w Łodzi? Tyle zapłacimy za odrobinę słodkiej przyjemności
Kiedy jest tłusty czwartek w 2023 roku? Otóż to już za chwilę. To ruchome święto tym razem obchodzimy 16 lutego. Jednak wielu z nas zastanawia się, jakie będą ceny pączków, zważywszy na fakt otaczających nas zewsząd skutków inflacji....
-
Tanie pączki za złotówkę? Cukiernicy są sceptyczni. "Brak tam prawdziwych żółtek czy masła"
Tłusty czwartek 2023 już za pasem. Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje dnia pełnego pyszności. W tym roku jednak coraz częściej słyszymy, że cena za jednego pączka może być dwucyfrowa. Skoro tak, to, jak to możliwe, że niektóre sieci będą...
-
Absurdalna cena faworków u Adamczyka. Nawet u Gessler jest taniej. Czy to już luksus dla wybranych?
Faworki w ostatnim czasie są towarem bardzo pożądanym. Zbliżający się tłusty czwartek napędza cukiernie i sklepy, aby produkowały ich jeszcze więcej. Bowiem nie każdy decyduje się na zrobienie ich samodzielnie. Lokale gwiazd również dodały do swoi...
-
Ile kosztuje Thermomix? Cena od lutego poszła w górę. Może zaboleć jeszcze bardziej
Chyba żadne inne urządzenie kuchenne, a może nawet ogólnie domowe, nie wzbudza tyle emocji, co Thermomix. Jedną z kwestii, o której dyskusja rozpala internautów do czerwoności, jest cena. Jeśli ktoś chce sprawić sobie tego robota, musi liczyć się ...
-
Pokazał cenę chleba w jednym ze sklepów. Kosmos. Tyle można zapłacić za cały obiad
Inflacja rozpanoszyła się na dobre. Rosną ceny wszystkiego, na czele z żywnością. Niedawno jeden z użytkowników Twittera podzielił się zdjęciem, które zrobił w Hali Mirowskiej w Warszawie. Widać na nim cenę, którą trzeba zapłacić za bochenek...
-
"Chleb u mnie w pobliżu kosztuje 2,99 zł". Tak twierdzi prezes NBP. Czy to możliwe w dobie inflacji?
Na początku stycznia 2023 r. prezes NBP Adam Glapiński powiedział, że znalazł chleb, który kosztował jedynie 2,99 zł. Aktualne ceny chleba zaczynają się od 3,90 zł, a średnio za bochenek trzeba zapłacić 5,60 zł.
-
W tym roku faworki to produkt niemal luksusowy. Słono zapłacimy za te słodkości. Ceny odstraszają
Inflacja wciąż daje się we znaki. Tegoroczne ceny faworków mogą szokować. W niektórych cukierniach będziemy musieli zapłacić za nie nawet 150 zł za kilogram. Wszystko z powodu rosnących kosztów surowców i produkcji.
-
Tłusty czwartek 2023. W tym roku raczej chudy, bo ceny pączków będą zatrważające. Ale jest wyjście
Tłusty czwartek 2023 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku jednak może nie być tak tłusto, jak dotychczas. Szalejąca inflacja będzie miała również odzwierciedlenie w cenach pączków. Cukiernicy zapowiadają, że tak drogo jeszcze nie było.
-
Za ile zjesz u Roberta Lewandowskiego? Tanio nie jest, ale to cena tortu może zwalić z nóg
Nie ma się co dziwić, że wchodząc do lokalu najsłynniejszego polskiego sportowca, trzeba mieć przygotowany pełny portfel. W restauracji Roberta Lewandowskiego można spróbować wielu ciekawych potraw. Za co zapłacimy jednak najwięcej?
-
Pokazał opakowanie płynu do naczyń. Cena ta sama a produktu mniej. Każdy orze jak może?
Gdzie nie spojrzeć, tam drożyzna, inflacja i Bóg wie, co jeszcze. Nie inaczej jest w sklepach. Ekonomista i analityk gospodarczy Rafał Mundry na Twitterze pokazał, jak producenci "nie dają się inflacji". Downsizing hula, aż (nie) miło, a widać to ...
-
Kupiła pięć pomidorów w Biedronce, paragon zwala z nóg. "Ile?!"
Od wielu miesięcy obserwujemy regularne wzrosty cen. Drożeje wszystko - od żywności, przez paliwo i prąd, do materiałów budowlanych oraz mieszkań. Skutki inflacji najwyraźniej widać podczas codziennych zakupów. Dość boleśnie przekonała się o tym...
-
Świąteczny obiad u Piotra Adamczyka. Ceny? Koszt barszczu czerwonego zwala z nóg
Świąteczne menu w restauracji Piotra Adamczyka jest bogate i każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. Ile trzeba zapłacić za wigilijne dania serwowane w lokalu aktora? Niektórzy przecierają oczy ze zdziwienia.
-
Gdzie kupić karpia? Są miejsca tańsze niż sklepy. Pan Władysław uchyla rąbka tajemnicy i zdradza, gdzie szukać
Gdzie kupić karpia? Zamiast wybierać rybę ze sklepowych półek, warto odwiedzić lokalnych hodowców. Dzięki temu nie tylko ocenimy stan gospodarstwa, warunki, w jakich żyją ryby, ale unikniemy ponoszenia kosztów związanych z nakładaną przez sieciówk...
-
Ceny ryb na święta. Ile wydamy na nie w tym roku? Przed Bożym Narodzeniem drożeją w ekspresowym tempie
Boże Narodzenie nie obejdzie się bez potraw rybnych. Jakie będą ceny ryb na święta? W tym roku wydamy na nie o wiele więcej niż w ubiegłym. Najprawdopodobniej w kolejnych tygodniach ceny jeszcze poszybują. Przedstawiamy aktualne zestawienie cen.
-
Ceny karpia 2022. Karp na święta będzie sporo kosztował. Ile trzeba będzie zapłacić za kilogram świeżej ryby?
Ceny karpia 2022 to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w internecie. Nic dziwnego, ponieważ do świąt Bożego Narodzenia pozostał niespełna miesiąc, a inflacja wciąż pozostaje na wysokim poziomie, co oznacza, że czekają nas bardzo drogie święta...
-
Czy zabraknie karpia na święta?! Ile będzie kosztował? Sprawdź ceny w swoim województwie [CENNIK]
Ile będzie kosztował karp? Okazuje się, że wysokie ceny dotyczą także produktów niezbędnych podczas wieczerzy Wigilijnej. Przykładem jest tradycyjna ryba, którą serwujemy w różnej postaci. Choć do tej pory karp królował niemal na każdym stole, w t...
-
20 zł za rosół, 50 zł za schabowego. W Zakopanem hula wiatr i drożyzna. Ceny zwalają z nóg
Ceny rosną w zastraszającym tempie. Można odczuć to nie tylko, wtedy gdy wychodzi się na zakupy, a także w momencie, kiedy odwiedza się restauracje i miejsca turystyczne. Turyści, którzy odwiedzili niedawno Zakopane bardzo to odczuli. Ceny, jakie...
-
Ceny "U Fukiera" poszybowały w górę. Za desery Magdy Gessler trzeba słono zapłacić
Restauracja "U Fukiera" to oczko w głowie Magdy Gessler. Niestety do ciepłego, kolorowego wnętrza także zajrzała szybująca inflacja. Za desery, takie jak szarlotka czy sernik, przyjdzie nam tam słono zapłacić.
-
Specjały Magdy Gessler rozpieszczą podniebienie, ale nie portfel. Ceny "U Fukiera" pod lupą
Magda Gessler znana jest nie tylko z programu "Kuchenne rewolucje". Prowadzi także własne restauracje. Jedną z nich jest "U Fukiera". Internauci wytykają restauratorce, że ceny w jej lokalach są wyjątkowo wysokie, a za sezonowe przysmaki trzeba...
-
Pani Magda oburzona cenami grzybów na targu. "Przecież to tylko kurki"
Ciepłe, jesienne dni sprzyjają miłośnikom zbierania grzybów. Z leśnych spacerów wracają zazwyczaj z koszami pełnymi podgrzybków, prawdziwków i kurek. Niestety nie wszyscy fani dań z grzybami mają czas, żeby zbierać je na własną rękę. Tych, którzy...
-
Jak sprawdzić, czy mięso jest świeże? Zrobisz to jednym palcem. Zdradzamy, na czym polega ta metoda
Jak sprawdzić, czy mięso jest świeże? To pytanie zadajemy sobie bardzo często, kiedy decydujemy się na zakup surowego produktu. Okazuje się, że jest pewna metoda, dzięki której nie tylko unikniemy nietrafionego zakupu, lecz także zapobiegniemy...
-
Szokujące ceny grzybów. Zapłacimy krocie za kilogram. "Najwyżej będzie mniej grzybków w barszczu"
Choć okres grzybobrania w pełni, to jednak nie każdy ma możliwość, by udać się do lasu i wypełnić koszyk świeżymi prawdziwkami. Są również tacy, którzy nie specjalnie lubią tę formę spędzania czasu, lub zwyczajnie nie znają się na grzybach i nie...
-
Jak zrobić masło? Nie uwierzysz jakie to proste. Zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy!
Jak zrobić masło? To pytanie coraz częściej pada w różnych okolicznościach. Wszystko ze względu na to, że ceny tego podstawowego produktu poszybowały w górę. Zatem, aby zaoszczędzić, warto zrobić je samodzielnie. Wystarczy jeden składnik i trochę...
-
Macie ochotę na grzyby? Lepiej przygotujcie pełny portfel. Cena kurek powala
Na nogach kalosze, a w ręce wiklinowy koszyk. Grzybobranie to ulubiony jesienny sport wielu Polaków, którzy wybierają się na leśne wyprawy i chwalą okazami w mediach społecznościowych. W tym roku zbiory są jednak wyjątkowo ubogie, a grzybiarze...
-
Wysokie ceny masła? Tiktokerka zdradziła, jak robi je w domu. Wystarczy zaledwie jeden składnik
Wysoki poziom inflacji zmusza nas do oszczędzania nawet na podstawowych produktach. Cena masła jest bardzo wysoka w polskich sklepach. Jednak jak się okazuje, ten problem dotyka nie tylko nas. W Wielkiej Brytanii tiktokerka, która miała dość...
-
Obiad na mieście za 10 złotych. Czy to możliwe? Tiktoker sprawdzał, czy da się zjeść za tę kwotę
Wszechobecna drożyzna i paragony grozy. Te dwa terminy docierają do naszych uszu nader często w ostatnich dniach. Wszystko za sprawą wysokiej inflacji, która mocno odbija się na zawartości naszych portfeli oraz jakości życia. Na TikToku pojawiło s...
-
Tiktokerka odwiedziła restaurację po "Kuchennych rewolucjach" Magdy Gessler. Cena za posiłek zaskakuje
Polska tiktokerka Aga Testuje na swoim profilu recenzuje restauracje. Niedawno odwiedziła lokal, który przeszedł rewolucję Magdy Gessler. Swoją opinią o potrawach, wystroju i cenach podzieliła się z obserwatorami. Jak jej zdaniem wypadł lokal z...
-
Kupiłam kawę i ciastko na lotnisku. Paragon grozy to nic. To prawdziwy koszmar
Kosmiczne ceny na lotniskach to temat, który od zawsze budzi duże kontrowersje. Podstawowe produkty kosztują nawet pięć razy więcej niż w normalnym sklepie. A przecież często, podczas przesiadki czy opóźnienia samolotu, kupienie butelki wody czy...
-
Zrobiłam zakupy w Bułgarii. W cenie masła kupiłabym obiad w restauracji
Jak poinformowała Polska Izba Turystyki, Bułgaria była w wakacyjnych miesiącach 2021 roku trzecim najczęściej wybieranym przez Polaków kierunkiem. Nic dziwnego: kraj ten kusi złotymi plażami, turkusową wodą, genialnym winem i klimatycznymi...