Lampion z puszki i świecznik ze słoika? Odświeżacz powietrza w świeczce? Łatwo zrobisz je w domu

Świeczki, świeczniki i lampiony niezależnie od pory roku wprowadzają w mieszkaniu romantyczny, nastrojowy klimat. Każda świeczka czasami się jednak kończy i nie wiadomo, co zrobić z jej resztką, zaś świeczniki i lampiony ze sklepu potrafią kosztować fortunę. Dzięki naszym mykom zadbasz o wygląd i zapach swojego domu, oszczędzając na zakupach! A może coś sprawdzi się na święta?
myk - świeczki myk - świeczki myk

Odświeżacz powietrza w świeczce

Domowy odświeżacz powietrza nie tylko ozdobi twoje wnętrze, lecz także wprowadzi piękny zapach. Zrobisz go z naturalnych składników, które na pewno masz w kuchni.

Wykorzystanie resztek kolorowych świec

Za każdym razem, gdy zostają ci resztki ulubionych świeczek, zastanawiasz się, co z nimi zrobić? My mamy aż dwie propozycje! Po pierwsze możesz stworzyć swoje własne kolorowe świece i ozdobić je czym tylko chcesz. Po drugie: wosk do kominka. Działa lepiej niż niejeden odświeżacz powietrza.

Modny świecznik z dwóch składników

Minimalizm, surowe wnętrza, proste dodatki, odcienie szarości... Brzmi znajomo i trafia w twój gust? W takim razie ten myk jest właśnie dla ciebie! Piękne świeczniki do industrialnych wnętrz zrobisz z dwóch składników. Potrzebujesz jedynie opakowania cementu oraz wody.

Świeczniki ze słoików po przetworach

Słoiki po przetworach mają więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać. Można zrobić z nich np. efektowne świeczniki. Zajmie ci to dosłownie chwilę, a efekt? Murowany! Słoik owiń sznurkiem z juty przyklejając jego końce klejem na gorąco. Następnie przyklej do niego ozdobę, np. muszelkę przywiezioną z wakacji lub coś świątecznego. Do gotowego świecznika włóż różnej wielkości kamienie, grys lub opcjonalnie piasek i umieść w nim świeczkę. Ozdoba gotowa!

Lampiony do ogrodu z... puszek konserwowych

Zastanawiasz się jak wykorzystać puszki konserwowe? Mamy na to prosty myk! Stwórz z nich efektowne lampiony do ogrodu. Jedyne, czego potrzebujesz to:

  • Puszki
  • Marker
  • Wiertarka
  • Farba
  • Cienki drut
  • Kombinerki
  • Szczypce
  • Świeczki
Więcej o: