Ruszyła świąteczna edycja kaw Nespresso

Ruszyła świąteczna kampania Nespresso pod hasłem "Indulgent Nordic Moment: Poczuj ciepło od środka". Kontynuując tradycję limitowanych edycji świątecznych kaw, Nespresso pragnie zabrać swoich klientów w świat pełen wyjątkowych aromatów i smaków. Tym razem spotkania z bliskimi mogą stać się jeszcze bardziej radosne, dzięki kawom z edycji limitowanej Variations. Inspirowane skandynawskimi specjałami mieszanki: Nordic Almond Cake Flavoured, Nordic Cloudberry Flavoured oraz Nordic Black nawiązują do klimatu "hygge" i "fika". Opakowania kaw i akcesoria do edycji Variations zaprojektowała znana duńska projektantka mebli i oświetlenia, Louise Campbell.

„Hygge” i „fika” to słowa, które trudno przetłumaczyć na inne języki, ale idealnie oddają styl życia panujący w krajach skandynawskich. „Hygge”, filozofia szczęścia mająca swój początek w Danii, odnosi się do kreowania przytulności, ciepła i czerpania przyjemności z chwili. Natomiast „fika” określa szwedzkie zamiłowanie do małej przerwy na kawę i coś słodkiego. Sztuka tworzenia przyjaznej atmosfery, którą wypełnia zapach aromatycznej kawy stanowi kwintesencję skandynawskiego stylu życia. Wyjątkowym czasem na doświadczenie nordic moments jest okres świąteczny, który sprzyja oddawaniu się przyjemnościom. Na ten wyjątkowy czas Nespresso przygotowało nową, limitowaną edycję kaw inspirowaną skandynawską filozofią szczęścia.

 

Kolekcja Variations to mieszanki zapewniające niepowtarzalne doznania smakowe inspirowane „hygge” i „fika”. Kawa o aromacie ciasta migdałowego, który uzyskano dzięki połączeniu herbatników i wanilii z bazą Livanto charakteryzuje Nordic Almond Cake Flavoured. Inspiracją dla opracowania tego smaku było tradycyjne norweskie ciasto Kvæfjordkake. Nordic Cloudberry Flavoured to harmonijne połączenie palonych, karmelizowanych nut Livanto i słodkiej, dżemowej owocowości z kwasowością malin. Dopełnieniem kaw smakowych jest Noridc Black — wyjątkowa mieszanka afrykańskiej i południowoamerykańskiej Arabiki, łącząca nuty zbożowe z owocowym aromatem.

Nespresso Variations to nie tylko niepowtarzalne doznania smakowe, ale również estetyczne. Poza wyjątkowymi kawami inspirowanymi skandynawskimi specjałami świąteczną kolekcję uzupełniają dedykowane akcesoria, stworzone przez znaną projektantkę Louise Campbell. Inspiracją do zaprojektowania motywu przewodniego świątecznej kolekcji Nespresso są warstwy, które odzwierciedlają charakterystyczny krajobraz skandynawski. Nawiązują również do przenikających się różnych kolorów i smaków w ciastach, ale też bogactwa aromatów i wielopoziomowej struktury kawy w filiżance. Ta wiodąca we współczesnym duńskim designie postać, słynie z eksperymentowania z wolnymi, nieograniczonymi formami i nowymi technologiami. Jej prace można znaleźć w kolekcjach muzealnych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Louise Campbell zaprojektowała świąteczne opakowania na kapsułki, kubki turystyczne i filiżanki, nadając świątecznej kolekcji znamiona skandynawskiego minimalizmu.

Kampanii towarzyszy nowa metalowa wersja ekspresu Essenza Mini, którego barwę dopasowano do designu nowoczesnej kuchni. Urządzenie nada współczesnemu wnętrzu stylowy charakter.