Iga Świątek zmierzy się z Agnieszką Radwańską - Wasa dołącza do grona sponsorów pokazowego meczu na rzecz Ukrainy

Niesienie pomocy dzieciom i młodzieży z Ukrainy - taka myśl towarzyszy wszystkim zaangażowanym w charytatywny mecz tenisa organizowany przez Igę Świątek. Wydarzenie z udziałem czołowych tenisistów z Polski i Ukrainy, w tym m.in. ambasadorki marki Wasa, Agnieszki Radwańskiej, odbędzie się 23 lipca o godzinie 12.00 na TAURON Arenie Kraków.

Połączenie uwielbianego sportu i możliwości zebrania funduszy na wsparcie dzieci i młodzieży z Ukrainy to wyjątkowa inicjatywa, która zjednoczy fanów tenisa. Marka Wasa z wielką radością dołącza do grona sponsorów tego wyjątkowego wydarzenia, z którego dochód w całości zostanie przekazany trzem organizacjom: oficjalnemu funduszowi pomocowemu Ukrainy UNITED 24, fundacji Eliny Svitoliny oraz UNICEF Polska. Turniej pokazowy, który odbędzie się 23 lipca w Krakowie, będzie transmitowany przez Telewizję Polską S.A. w TVP1, TVP Sport, TVP Polonia, za pośrednictwem aplikacji mobilne TVP Sport oraz na tvpsport.pl, a jego główną atrakcją będzie starcie między dwiema największymi gwiazdami tenisa kobiet w Polsce - Igą Świątek i Agnieszką Radwańską.  

Zagranie w charytatywnym meczu z kolegami i koleżankami po fachu napawa mnie ogromną radością, szczególnie, że spotkamy się wszyscy w tak szczytnym celu. Cieszę się, że będę mogła dołożyć do tej akcji swoją cegiełkę, pomagając potrzebującym naszego wsparcia dzieciom i młodzieży z Ukrainy

– skomentowała Agnieszka Radwańska, ambasadorka marki Wasa. 

Do grona sponsorów wydarzenia dołącza także marka Wasa: 

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na to wyjątkowe widowisko. Wierzymy, że magia sportu naprawdę jednoczy, a takie inicjatywy pozwalają zwrócić uwagę na najpilniejsze wyzwania współczesnego świata i nieść realną pomoc

– podsumował Damian Podawca, Marketing Manager marki.  

Obok Igi Świątek i Agnieszki Radwańskiej w Krakowie pojawią się również gwiazdy takie jak Elina Svitolina, Serhij Stachowski i Martyn Pawelski. Gościem specjalnym będzie były ukraiński piłkarz Andrij Szewczenko. 

Więcej o wydarzeniu można się dowiedzieć na stronie www.igaswiatek.pl.