Przypalony garnek, zaschnięte jedzenie? Te myki ułatwią ci sprzątanie kuchni

Przy sprzątaniu kuchni nie powinno się stosować silnych i potencjalnie szkodliwych detergentów, ale czasami usunięcie zaschniętych plam z jedzenia i tłuszczu może wymagać ekstremalnych działań. Jak sobie poradzić z wyjątkowo trudnymi sytuacjami? Zobaczcie nasze myki!
Myk stal nierdzewna Myk stal nierdzewna gazeta.tv

Mycie stali nierdzewnej

Sprzęty ze stali nierdzewnej są piękne, ale dość trudne w utrzymaniu. Często zostają na nich ślady palców lub zacieki. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które świetnie sobie z takimi problemami radzą. Do wyboru masz aż trzy.

Czyszczenie drewnianych łyżek

Drewniane sztućce to niezbędnik w każdej kuchni. Są ładne i praktyczne. Problem może się jednak pojawić, gdy przychodzi do ich wyczyszczenia. Oto trzy proste myki, które pomogą zwalczyć uporczywe przebarwienia.

Pozbywanie się zapachu z pojemników na jedzenie

Twoje pojemniki na jedzenie zaczynają łapać specyficzny, nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się nawet po umyciu? Na szczęście można poradzić sobie w prosty sposób! My mamy aż cztery metody: pastę z sody, węgiel, sok z cytryny lub fusy z kawy. Każda równie skuteczna. Wybierz najlepszą dla siebie i do dzieła!

Odkamienianie czajnika

Regularne czyszczenie czajnika jest bardzo ważne! W środku zbiera się nie tylko kamień, ale też różne bakterie i inne zanieczyszczenia. Sprawdź, jak czyścić go domowym sposobem i pamiętaj, by robić to systematycznie!

Oczyszczanie deski do krojenia

Naukowcy ostrzegają, że na desce do krojenia znajduje się dwieście razy więcej bakterii niż na desce klozetowej. A ponieważ ma ona kontakt z żywnością, powinniśmy ją jak najczęściej dezynfekować, czyścić i sterylizować. Jak to zrobić? Najlepiej domowym, ale skutecznym sposobem. Sięgnij po cytrynę lub ocet i pozbądź się bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Czyszczenie przypalonych blach

Jeżeli twoja blacha do pieczenia pokryła się warstwą przypalonego tłuszczu, uspokajamy: jeszcze nie czas, żeby trafiła do kosza. Znamy bardzo prosty myk na przywrócenie blachom blasku. Wystarczy, że przygotujesz domową pastę do ich czyszczenia.

Mycie lodówki

Domowe sposoby na mycie lodówki są nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale i zdrowsze. Dlatego proponujemy dwa tanie i skuteczne myki na sprzątanie bez detergentów. Przekonaj się, jakie to proste!

Czyszczenie piekarnika

Nie przepadasz za czyszczeniem domowych sprzętów detergentami? Mamy dla Ciebie alternatywę! Proponujemy dwa proste myki na ekologiczne mycie piekarnika. Wszystko, czego do tego potrzebujesz, bez problemu znajdziesz w domu! Przekonaj się, jak zrobić to tanio i skutecznie.

Ratowanie przypalonego garnka

Każdemu przynajmniej raz w życiu zdarzyło się przypalić garnek. Na szczęście nie oznacza to, że musi on od razu lądować w koszu. Wystarczy wykorzystać jeden z czterech sprawdzonych, a przede wszystkim skutecznych sposobów.

Więcej o: