Osiem reklam jedzenia, które wspominamy z łezką w oku. Pamiętacie?

Reklamy bywają nudne, niektóre nawet żenujące, w dodatku przerywają oglądane przez nas programy czy filmy. Jednak po latach wiele z nich przywołuje masę pozytywnych wspomnień. Dziś zabieramy was w podróż w czasie i przypominamy kilka z nich.

Guma boomer

Dziś słowo boomer kojarzy się co najwyżej z memami, dotyczącymi osób powyżej 40. Jednak kiedyś była to kultowa guma do żucia. Poniżej reklama z 1996 roku (pierwszy spot). Pamiętacie tę piosenkę?

Zozole

Choć bardzo chcielibyśmy, żeby "17 lat temu" odnosiło się do lat 90., czas płynie nieubłaganie. W 2003 roku czasem reklamowym zawładnęły Zozole.

Winiary Danie w 5 minut

Małyszomania to trend, który zdecydowanie opanował początek lat dwutysięcznych. Nic więc dziwnego, że nasz najsłynniejszy skoczek pojawiał się także w reklamach.

Terravita

Cofamy się jeszcze dalej, do 1997. Tańczącą na ekranie krowę trudno było przeoczyć. W dodatku jej partnerem był Pan Yapa - współprowadzący popularny program dla dzieci 5-10-15. Przyznajcie się, kto zanucił "Terravita Terravita, czekolada znakomita"?

Algida

Reklam nienawidzę, ale jak szla ta, leciałem z drugiego pokoju, żeby jej posłuchać
Jak byłam dzieckiem i zaczynali puszczać tę reklamę, to wiedziałam, że niedługo wakacje

- napisali komentujący pod poniższym filmikiem.

Nie wiemy, czy za sukcesem tej reklamy stoi produkt, zagarnianie lodów z chmur czy muzyka. Wiemy za to, że nie jesteśmy jedynymi, którym piosenka Safri Duo przywodzi na myśl wiele ciepłych wspomnień. Pamiętacie ten spot?

Chio Chips

"Chio chio chio chips" - proste słowa, ale tę melodię nuciło się godzinami. Pamiętacie tę reklamę z lat 90.?

Coca-Cola

Tak, wiemy, że do świąt jeszcze trochę. Ale nie zaszkodzi powspominać. U nas momentalnie przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.

Frugo

To napój, który na ładnych kilka lat zniknął ze sklepowych półek. Gdy ktoś go wspomniał, w internecie rozszalała burza. Nie wiemy, czy powrót Frugo to zasługa internautów, czy nie. Ale z uśmiechem wspominamy spot sprzed kilkunastu lat.

Więcej o: