Biedronka wycofuje produkt z całej Polski. Wiemy, do kiedy zniknie ze sklepów

Biedronka zapowiedziała, że do 2025 roku wycofa ze wszystkich swoich sklepów w Polsce jajka pochodzące od kur z chowu klatkowego. Do obecnej decyzji skłoniły władze dyskontu liczne protesty, za których organizację odpowiadało m.in. Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Biedronka wycofuje jajka od kur z chowu klatkowego

Biedronka, jako jeden z największych dyskontów w Polsce, spotkała się ostatnio z falą protestów prowadzonych pod główną siedzibą. Prowokatorem było Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które domagało się wycofania jaj od kur z chowu klatkowego. Jajka "trójki" to takie, których numer seryjny rozpoczyna się cyfrą"3". Jest to najpopularniejszy rodzaj jajek na rynku. Są one tańsze niż jajka oznaczone niższymi cyframi, czyli "0" (z chowu ekologicznego), "1" (z wolnego wybiegu) i "2" (z chowu ściółkowego).

Po podjęciu decyzji przez władze dyskontu, Stowarzyszenie opublikowało na ten temat entuzjastyczną informację:

Tak! Do końca 2025 roku Biedronka wycofa WSZYSTKIE jajka klatkowe sprzedawane w skorupkach! Wciąż prowadzimy rozmowy odnośnie produktów własnych Biedronki, których składnikiem są jaja. Na spotkaniu z Biedronka ustaliliśmy, że sieć całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży jaj "trójek", co znalazło odzwierciedlenie w informacji na stronie internetowej sklepu.
 

W oświadczeniu, które pojawiło się na stronie internetowej sieci Biedronka, czytamy, że organizacja chce także, aby sklepy sieci wycofały ze swojej oferty wszystkie produkty, w których wykorzystywane są jajka "trójki". Rozmowy na ten temat trwają. Całe oświadczenie Biedronki znajdziecie na stronie www.biedronka.pl/pl/social-responsibility/csr-partner.

Wszystkie sklepy za wycofaniem jajek z chowu klatkowego 

Wcześniej jajka od kur z chowu klatkowego wycofały ze swojej oferty takie sklepy, jak: Auchan, Tesco, Carrefour, Lidl, Kaufland, Netto, Aldi oraz Stokrotka, która należy do grupy Maxima Grupe. Liczymy, że fakt, iż do tej grupy dołączyła również Biedronka, w dłuższej perspektywie korzystnie odbije się na sposobie traktowania niosek w naszym kraju.

Więcej o:
Komentarze (24)
Biedronka wycofuje jajka od kur z chowu klatkowego w całej Polsce. Kiedy rewolucja?
Zaloguj się
 • striepo

  Oceniono 2 razy 2

  jajka trojki bez skorupek nadal beda wykorzystywane przy produkcji produktow. BRAWO MY

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  Mają zapasy na 6 lat?

 • takaprawda3000

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy wycofają śmieciowe jedzenie i produkty które oferują??

 • wichura

  Oceniono 1 raz 1

  Sześć lat pojadą na tym chwycie marketingowym... A potem "się zobaczy" ;)

 • andrzej.wald

  Oceniono 5 razy 1

  Formalne wycofanie jaj z chowu klatkowego się chwali ale jaką Biedronka czy inna sieć handlowa ma gwarancję, że z jakiego chowu pochodzą jajka i czym były karmione kury na fermach? To, że ktoś na opakowaniach coś napisze albo przybije odpowiednią pieczątkę na jajku to jeszcze za mało. W "papierach" wszystko może się zgadzać, a z rzeczywistością to może niewiele mieć wspólnego.

 • piotrowin

  0

  Super - idę po "jedynki". Ale gdyby kiedykolwiek okazało się, że "trójki" są zmywane i pieczętowane "dwójką", albo zakupowcy Biedry udają, że nie wiedzą z jakiego chowu skupili jajka i pieczętują pod "ciemny lud", to powinni dostać taka karę, która wyeliminowała by ich z rynku a akcjonariuszo zostawiła "0" w portfelach!!!

 • pwiejacz

  0

  Będą takie jaja jak z filmu "Seksmisja" - czyli jajka w odkręcanych skorupkach z plastiku.

 • najgorszy-sort

  0

  Sześć lat im to zajmie???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX