Biedronka wycofuje produkt z całej Polski. Wiemy, do kiedy zniknie ze sklepów

Biedronka zapowiedziała, że do 2025 roku wycofa ze wszystkich swoich sklepów w Polsce jajka pochodzące od kur z chowu klatkowego. Do obecnej decyzji skłoniły władze dyskontu liczne protesty, za których organizację odpowiadało m.in. Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Biedronka wycofuje jajka od kur z chowu klatkowego

Biedronka, jako jeden z największych dyskontów w Polsce, spotkała się ostatnio z falą protestów prowadzonych pod główną siedzibą. Prowokatorem było Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które domagało się wycofania jaj od kur z chowu klatkowego. Jajka "trójki" to takie, których numer seryjny rozpoczyna się cyfrą"3". Jest to najpopularniejszy rodzaj jajek na rynku. Są one tańsze niż jajka oznaczone niższymi cyframi, czyli "0" (z chowu ekologicznego), "1" (z wolnego wybiegu) i "2" (z chowu ściółkowego).

Po podjęciu decyzji przez władze dyskontu, Stowarzyszenie opublikowało na ten temat entuzjastyczną informację:

Tak! Do końca 2025 roku Biedronka wycofa WSZYSTKIE jajka klatkowe sprzedawane w skorupkach! Wciąż prowadzimy rozmowy odnośnie produktów własnych Biedronki, których składnikiem są jaja. Na spotkaniu z Biedronka ustaliliśmy, że sieć całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży jaj "trójek", co znalazło odzwierciedlenie w informacji na stronie internetowej sklepu.
 

W oświadczeniu, które pojawiło się na stronie internetowej sieci Biedronka, czytamy, że organizacja chce także, aby sklepy sieci wycofały ze swojej oferty wszystkie produkty, w których wykorzystywane są jajka "trójki". Rozmowy na ten temat trwają. Całe oświadczenie Biedronki znajdziecie na stronie www.biedronka.pl/pl/social-responsibility/csr-partner.

Wszystkie sklepy za wycofaniem jajek z chowu klatkowego 

Wcześniej jajka od kur z chowu klatkowego wycofały ze swojej oferty takie sklepy, jak: Auchan, Tesco, Carrefour, Lidl, Kaufland, Netto, Aldi oraz Stokrotka, która należy do grupy Maxima Grupe. Liczymy, że fakt, iż do tej grupy dołączyła również Biedronka, w dłuższej perspektywie korzystnie odbije się na sposobie traktowania niosek w naszym kraju.

Więcej o: