Polskie produkty nie docierają jedynie na Antarktydę. Gdzie najdalej można je kupić?

Polskie produkty są eksportowane na cały świat. W wielu krajach nasze przysmaki robią furorę. Sprawdźcie, co "made in Poland" można znaleźć za granicą i gdzie najdalej szukać takich towarów.

Polskie produkty za granicą

Polskie produkty bynajmniej nie są nieznane na rynkach zagranicznych.  Co ciekawe niektóre artykuły można dostać w wersjach smakowych, które nie są dostępne w Polsce. Jakie przysmaki polskich firm najlepiej sprzedają się za granicą? Gdzie ich szukać?

Produkty Wedla - czekolady oraz Ptasie mleczko - są dostępne w niemal 60 krajach na całym świecie, czytamy na Portalu Spożywczym. Firma eksportuje je nawet na Filipiny, do Australii, Meksyku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jej właścicielem jest polsko-japoński koncern, który zdecydował się wprowadzić czekolady również na rynek japoński. Czekolady i Ptasie Mleczko Wedla odniosły tam duży sukces - Japonia jest w gronie trzech krajów zagranicznych, które sprzedają na własnym rynku najwięcej produktów marki E.Wedel.

Zobacz wideo Zobacz także: Sernik na zimno z białą czekolada i malinami - idealny deser na lato

Z kolei firma Wawel eksportuje swoje artykuły do 50 krajów, m.in. do Iraku, Iranu, Urugwaju i RPA. Najlepiej sprzedaje się polska Krówka Mleczna, którą można kupić w 25 państwach poza Polską. Co ciekawe, w krajach arabskich nasz produkt ma certyfikat halal, czyli spełnia wymogi żywnościowe oparte na zasadach islamu.

Koncern Maspex, właściciel marek, takich jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Tiger czy Łowicz, eksportuje ponad 600 swoich produktów do 60 krajów świata. Niektóre z artykułów są dostosowane do lokalnych gustów konsumenckich. To na przykład napoje Tymbark o smaku smoczego owocu lub aloesu czy nektary Kubuś z miodem.         

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.