GIS ostrzega: Szkło, pleśń i martwe szkodniki w partii buraczków z sieciówki

Jak podają eksperci Głównego Inspektoratu Sanitarnego, ze sklepów sieci Lewiatan wycofano partię buraczków. Analiza składu wykazała w nich obecność szkła, pleśni i martwych szkodników.

Wycofanie ze sprzedaży partii buraczków

Na stronie GIS-u pojawiło się ostrzeżenie publiczne, dotyczące buraczków, które można dostać w sklepach sieci Lewiatan. Po skardze konsumenta przeprowadzono analizę składu.

Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła

- czytamy na stronie GIS-u.

GIS ostrzega: Szkło, pleśń i martwe szkodniki w partii buraczków z sieciówkiGIS ostrzega: Szkło, pleśń i martwe szkodniki w partii buraczków z sieciówki fot. gis.gov.pl

Zadecydowano zatem o bezzwłocznym wycofaniu ze sprzedaży produktów z trefnej partii. Poniżej szczegółowe dane:

  • Produkt: Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g
  • Wyprodukowano dla: Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice.
  • Numer partii: 15.07.2021/B
  • Data minimalnej trwałości: 15.07.2021

Jeśli zakupiliśmy ten produkt, nie powinniśmy go spożywać. Producent nie informuje o możliwości zwrotu do sklepu, najlepiej więc wyrzucić towar do kosza.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.