Majówka 2021 - kiedy wypada? Czy uda nam się grillować w słońcu? Sprawdzamy

Kiedy jest majówka 2021? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które z utęsknieniem wyczekują kilku dodatkowych dni wolnego. W jakie dni wypada w tym roku?

Majówka 2021

Majówka to przede wszystkim Święto Konstytucji 3 Maja,  Święto Pracy 1 maja oraz Święto Flagi 2 maja. Dla wielu osób to także symbol zbliżającego się lata i oficjalne otwarcie sezonu grillowego. W te dni zwykle pogoda zaczyna nas rozpieszczać, więc tym chętniej spędzamy czas na dworze, korzystając przy tym z dodatkowych wolnych dni.

Kiedy jest majówka 2021?

Majówka w tym roku wypada w zasadzie podobnie, jak rok temu, gdyż poza weekendem przypada nam tylko jeden dodatkowy dzień ustawowo wolny od pracy. Rok temu był to piątek, teraz jest nim poniedziałek. 1 maja wypada w sobotę, co daje nam trzy dni wolnego.

Poluzowana majówka w tym roku raczej się nie odbędzie. Rząd nie zapowiedział łagodzenia obostrzeń, dlatego jeśli planujemy spotkania rodzinne, powinniśmy ograniczać je do małej liczby osób, a najlepiej spędzić w gronie najbliższych domowników. To jednak nie przeszkadza, by godnie celebrować długi weekend.

Zobacz wideo Witaminy z grilla, czyli szaszłyki z łososiem i warzywami

Majówka to dla wielu przede wszystkim grill. Niektórzy już zastanawiają się, jakie potrawy przygotować - karkówkę, kiełbasę i skrzydełka, a może całkiem inne fantazyjne dania? Jedno jest pewne, jeśli nie będzie pogody, nici z grillowania. Przynajmniej tego klasycznego, na świeżym powietrzu.

Pogoda? Majówka 2021 dla fanów grillowania będzie dość neutralna - nie za ciepło i nie za zimno. W długi weekend w centralnej części Polski możemy spodziewać się temperatury oscylującej w okolicy 15 stopni Celsjusza. Będzie raczej słonecznie, z możliwymi przelotnymi opadami.

Jeśli pogoda jednak nie dopisze, warto rozważyć grill elektryczny. Więcej o tym:

Jak planujecie spędzić tegoroczną majówkę? Będzie grill?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.