Chipsy Lay's wycofane ze sprzedaży z powodu błędu. GIS wydał ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii chipsów Lay's. Powodem są braki w oznaczeniu na opakowaniu. Nie pojawiła się informacja o jednym z alergenów - mleku.

Komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczy partii Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczonych formowanych chipsów ziemniaczanych o smaku grillowanych warzyw, 125 g. Decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży podjęła firma FRITO LAY Sp. z o.o. 

Jak dowiadujemy się z ostrzeżenia GIS, powodem jest bezpieczeństwo osób, które są uczulone na białko mleka krowiego. Na opakowaniu zabrakło bowiem informacji o tym, że w składzie znajduje się alergen, którym jest mleko. Doszło do tego w wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym - zapakowano ograniczoną liczbę produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania.

W związku z tym GIS apeluje, aby osoby, które mają uczulenie na białko mleka krowiego, nie spożywały chipsów z tej konkretnej partii. Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g

Numer partii: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10

Data minimalnej trwałości: 30.10.2022

Producent: Frito Lay Poland Sp. z o.o. ul. Zachodnia 1. 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Frito Lay Sp. z o.o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę FRITO LAY Sp. z o.o. i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.