• Link został skopiowany

MAX wprowadza nowego burgera z podwójną ilością wołowiny

Już 21 marca br. (czwartek), w restauracjach MAX Premium Burgers w całej Polsce zadebiutuje nowość produktowa - podwójny burger, którego oryginalna receptura sięga lat 70-tych, czyli początków działalności MAX. Szwedzka sieć restauracji fast food zapewnia, że będzie to największy produkt w ich menu. Jednocześnie MAX nie ujawnia jeszcze oficjalnej nazwy nowości - poznamy ją dopiero 21 marca, w dniu startu oferty.
Nowy burger MAX Burgers
Materiał promocyjny Public Relations

Wprowadzenie nowego, podwójnego burgera jest kontynuacją kampanii szwedzkiej sieci restauracji pod hasłem "Robimy to lepiej". Jej cel to nieustanne rzucanie wyzwań branży fast food w Polsce pod względem smaku, jakości i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pierwszy etap kampanii związany był z Burgerem Rywala i okazał się dużym sukcesem sprzedażowym. Sieć nie spoczywa jednak na laurach i po raz kolejny rzuca wyzwanie branży gastronomicznej w Polsce, aby oferować gościom najsmaczniejsze posiłki najwyższej jakości, nie zapominając jednocześnie o działaniach na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

"Wprowadzając własną, smaczniejszą interpretację jednego z najbardziej znanych, klasycznych burgerów, chcemy pokazać naszym największym konkurentom, że w branży jest jeszcze wiele do zrobienia, nie tylko pod względem smaku czy jakości składników, ale także zrównoważonego rozwoju. Nasz podwójny burger będzie więc dostępny nie tylko w wersji mięsnej, ale także wegetariańskiej, z uwielbianym przez wielu naszych gości roślinnym zamiennikiem mięsa. Reprezentuje to nasze podejście do zachęcania, a nie narzucania, bardziej zrównoważonych wyborów żywieniowych" – mówi Richard Bergfors, CEO MAX Burgers.

Oficjalna nazwa nowego burgera zostanie ogłoszona już w najbliższy czwartek, 21 marca br. Wiadomo natomiast, że produkt będzie dostępny w wersji mięsnej, zawierającej nawet dwukrotnie więcej wołowiny i sera niż podobne burgery konkurencji. Jego oryginalna receptura sięga lat 70-tych i jest związana z początkami działalności MAX Premium Burgers w Szwecji. Dodatkowo, będzie on dostępny z chrupiącym bekonem i w wersji wegetariańskiej z Plant Beef, który cieszy się dużym powodzeniem wśród gości i wyróżnia MAX Premium Burgers na tle innych sieci fast food. Nowy, podwójny burger z

Plant Beef będzie największym wegetariańskim burgerem w całym menu szwedzkiej sieci restauracji. Jego wprowadzenie jest spójne ze strategią MAX, której celem jest umożliwianie gościom dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów żywieniowych przy jednoczesnym rzucaniu wyzwania konkurencji w zakresie dostępności opcji bezmięsnych.

"Z dumą mogę potwierdzić, że nasza nowość produktowa będzie dostępna w trzech wersjach – z wołowiną, z wołowiną i bekonem oraz w opcji wegetariańskiej. Przez wiele miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby nasz podwójny burger był przede wszystkim smaczniejszy od podobnych propozycji dostępnych na rynku. Z niecierpliwością czekam na pierwsze opinie naszych gości, ale mam przeczucie, że po raz kolejny zrobiliśmy to lepiej" – mówi Jonas Mårtensson, szef kuchni w MAX Burgers.

Nowy produkt będzie dostępny od 21 marca br. we wszystkich restauracjach MAX w Polsce.

MAX Burgers został założony w Gällivare w 1968 roku przez Curta Bergforsa i Brittę Fredriksson i rozwinął się z małego kiosku z grillem w północnej Szwecji do międzynarodowej sieci burgerów z restauracjami w Szwecji, Polsce, Norwegii, Danii i Egipcie. Ambicją MAX jest stać się najlepszą siecią burgerów na świecie poprzez serwowanie najlepszych burgerów w dobry sposób. Zrównoważony rozwój jest naturalną częścią działalności, a jako pierwsza sieć restauracji na świecie, MAX zaczął oznaczać menu etykietą klimatyczną już w 2008 roku. Od 2006 roku Fair Distribution Foundation przekazuje 7-10% rocznego zysku netto MAX na walkę z ubóstwem. Więcej informacji o MAX Burgers: www.maxburgers.pl.

Materiał promocyjny Public Relations MAX Premium Burgers