Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia. Niektóre sklepy otwarte całodobowo

Biedronka rozszerza Akcję24 na kolejne sklepy i wprowadza promocje dla seniorów. Lidl idzie w jej ślady i również otwiera część placówek na całą dobę.

Biedronka rozszerza Akcję24

Sieć sklepów Biedronka rozszerza swoją Akcję24 na placówki w całym kraju. Od poniedziałku 19 października przez całą dobę będzie działać ponad 400 sklepów w kraju (ich lista znajduje się tutaj). W aż 2350 Biedronkach zrobimy zakupy co najmniej do godziny 23.30. Sieć reaguje w ten sposób na wprowadzone w kraju restrykcje związane z pandemią koronawirusa i chce umożliwić klientom zrobienie zakupów w bezpiecznych warunkach. W godzinach dla seniorów 60+ obowiązujących od 10 do 12 będą także specjalne promocje, z których będą mogli skorzystać posiadacze karty moja Biedronka.

Od 10 października ponad 40 Biedronek w całym kraju jest otwartych całodobowo, około 650 – do 23.30, a 2600 sklepów sieci – co najmniej do 23. Akcja24 po raz pierwszy miała miejsce w kwietniu tego roku, gdy wprowadzono najsurowsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Zobacz wideo Wariacja na temat znanego dania - seleryba po grecku

Lidl całodobowy

Nowe godziny otwarcia dotyczą także sklepów sieci Lidl. Wybrane sklepy w Polsce będą czynne przez całą dobę, a niektóre do północy. Godziny otwarcia placówek w okolicy można sprawdzić na stronie sieci.

Ponadto Lidl kontynuuje dotychczasowe zasady bezpieczeństwa oraz wprowadza nowe. W każdym sklepie kasa nr 1 będzie funkcjonowała jako kasa pierwszeństwa, gdzie priorytetowo będą obsługiwani seniorzy, a także wolontariusze ich wspierający, personel medyczny i ratownicy, farmaceuci i technicy farmaceutyczni oraz przedstawiciele służb mundurowych.

W sklepach funkcjonują także m.in. bezdotykowe stacje dezynfekcji rąk i wydzielone strefy z ofertą produktów do dezynfekcji. Placówki będą też częściej sprzątane i dezynfekowane.  

Więcej o: