Jak ułatwić sobie pracę w kuchni? Zdradzamy kilka trików, które mogą was zaskoczyć

Praca w kuchni wiąże się z ryzykiem. Można oparzyć się pokrywką od garnka, ochlapać przy miksowaniu albo zirytować czyszczeniem akcesoriów, których domyć się po prostu nie da. Jak sobie pomóc? Wystarczy, że wypróbujecie nasze myki!
myk korki myk korki gazeta.tv

Czy da się nie chlapać przy miksowaniu?

Zdarza się to nawet najlepszym. Chwila nieuwagi, za płytka miska lub zbyt szybkie podkręcenie obrotów miksera i cała kuchnia zostaje zachlapana ciastem. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu już nigdy się to nie zdarzy.

Jak zgrzewać folię przy pomocy noża?

Myk na zgrzewanie folii może przydać się w kuchni częściej, niż myślicie. Tym prostym sposobem można zamknąć np. napoczęte opakowanie orzeszków czy też podzielić jedną torebkę strunową na dwie mniejsze. Jak to zrobić? Wystarczy kilka prostych kroków!

Jak domyć blender z zaschniętego koktajlu?

Kto z nas nie kocha świeżo przygotowanego koktajlu... gorzej tylko z umyciem blendera. Na szczęście są myki, które sprawią, że brudny blender przestanie spędzać wam sen z powiek.

Jak zachować połysk sztućców?

Jak pozbyć się osadu i zacieków na sztućcach? Śpieszymy z pomocą! Można wykorzystać sól, ocet, a nawet brokuły.

Jak wykorzystać korki od wina?

Jesteśmy przekonani, że niemal w każdym domu znajdą się jakieś korki od wina. Proponujemy ich nie wyrzucać, a zacząć magazynować. A do czego? Odpowiedź znajdziecie w poniższym wideo.

Jak maksymalnie ułatwić sobie pracę w kuchni?

Czy wiecie, że łyżka do odcedzania może pomóc w oddzielaniu żółtek, a okrągła łyżka z powodzeniem wydrąży środek jabłka? Obejrzyjcie wideo i przekonajcie się, do czego jeszcze mogą przydać się akcesoria kuchenne, które każdy ma w domu!

Więcej o: