Cytrusy w kuchni i nie tylko. Jak szybko obrać pomarańczę i do czego wykorzystać cytrynę?

Cytrusy w okresie świątecznym mogą przydać się nie tylko w kuchni, lecz także przy porządkach i odświeżaniu domu. Do czego je wykorzystywać, by ograniczyć ilość odpadów? Na jakie zabrudzenia sok z cytryny działa najlepiej? Te i jeszcze inne przydatne wskazówki znajdziecie w naszych materiałach wideo.

Sposoby na szybkie obranie pomarańczy

Lubisz pomarańcze, ale rzadko po nie sięgasz, bo zniechęca cię ich obieranie? Mamy trzy sposoby na to, jak zrobić to o wiele szybciej i sprawniej - wybierz, który będzie najlepszy dla ciebie!

Nietypowe zastosowania skórki pomarańczy

Skórki pomarańczy mogą okazać się niezwykle przydatne. W naszym wideo podpowiadamy, jak możesz wykorzystywać je w domu:

  • #1 Czyszczenie drewnianych przyborów kuchennych
  • #2 Neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu z butów
  • #3 Odświeżacz powietrza

Siatka na pomarańcze - nie ma sensu jej wyrzucać

Pomarańcze bardzo często są sprzedawane w charakterystycznej siatce. Chociaż jeszcze jakiś czas temu przy rozpakowywaniu zakupów naturalnym odruchem było wyrzucenie takiego opakowania do kosza, teraz coraz częściej myślimy o tym, jak wykorzystać je ponownie. My mamy trzy pomysły.

Cytryna w kuchni - nie tylko jako składnik potraw

Większość z nas dodaje cytrynę głównie do herbaty lub używa jej podczas przygotowywania niektórych posiłków. Ale czy wiesz, do czego jeszcze można wykorzystać ten złocisty owoc? Ilość jej zastosowań jest ogromna. W naszym wideo pokazujemy cztery, które z pewnością przydadzą się w kuchni.

Cytryną w zabrudzenia - pomaga usunąć najtrudniejsze plamy

Cytryna to nie tylko świetny dodatek do dań i napojów. Ma też świetne właściwości czyszczące. Tłuszcz, osad z herbaty, zapach cebuli - wystarczy kilka kropelek soku z cytryny!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.