Praktyczne zastosowania tego, co znajdziesz w kuchni. Możesz wykorzystać ponownie nawet siatkę po pomarańczach

Czy wiesz, że gąbka może służyć nie tylko do mycia naczyń, filtry do kawy mogą przydać się do sprzątania, a papier do pieczenia idealnie zabezpieczy deskę do krojenia? Oto zestawienie nietypowych zastosowań akcesoriów kuchennych - nawet nie wiesz, jak bardzo mogą ułatwić ci życie!
Myk - gąbka Myk - gąbka myk

Papier do pieczenia nie tylko w piekarniku

Jeśli chcesz zabezpieczyć drewnianą deskę do krojenia przed pochłanianiem zapachów, zamek w twojej ulubionej bluzie się zacina albo szukasz sposobu na konserwację narzędzi ogrodniczych, możesz wykorzystać papier do pieczenia. To bardzo proste.

Filtry do kawy pomogą w... sprzątaniu?

Trudno wyobrazić sobie inne zastosowanie filtrów, niż do parzenia kawy. A jednak!

  • #1 Dzięki nim zabezpieczysz patelnie, które mają tendencje do zarysowań i uszkodzeń.
  • #2 Filtry sprytnie wchłoną nadmiar oleju, którym będziesz smarować naczynie do pieczenia.
  • #3 Sprawdzą się też jako odświeżacz do szafy. Wystarczy, że wsypiesz do nich jeden składnik.
  • #4 Ułatwią ci pozbywanie się smug ze świeżo umytych okien.

Foremki do lodu, kosmetyków i środków czyszczących

Masz w domu pełno foremek do lodu? Podpowiadamy do czego jeszcze możesz je wykorzystać!

  • #1 Kostki aloesowe
  • #2 Kostki do czyszczenia rur
  • #3 Ozdobne kostki lodu

Korki od wina uchronią przed oparzeniami

Jesteśmy przekonani, że niemal w każdym domu znajdą się jakieś korki od wina. Proponujemy ich nie wyrzucać, a zacząć magazynować. A do czego? Odpowiedź znajdziesz w wideo.

Gąbki nie tylko do mycia naczyń

Gąbka do zmywania ma znacznie więcej zastosowań, niż mogłoby ci się wydawać. Zmechacony sweter? Sierść na ubraniach? A może wilgoć w lodówce? Ten mały gadżet świetnie poradzi sobie z każdym z tych problemów!

Organizer ze słoiczka po jogurcie

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak wykorzystać słoiczki po jogurtach, mamy małą podpowiedź. W prosty sposób możesz zrobić z nich praktyczny organizer do łazienki. Minimalistyczny, ale jednocześnie efektowny!

Siatka na pomarańcze nie musi lądować w koszu

Siatka na pomarańcze jest niezwykle pożyteczna. Po pierwsze, taka siatka sprawdzi się rewelacyjnie w roli durszlaka do płukania sałaty, szpinaku lub innych jadalnych roślin. To nie tylko praktyczne i pomysłowe rozwiązanie, ale też oszczędność miejsca!

Foliowe torebki - jak łatwiej je ponownie wykorzystać?

Torby zakupowe przydają się w różnych sytuacjach. Czasem lądują też w koszu, ale nie bez powodu... Kiedy reklamówka pełni funkcję worka na śmieci, najbardziej irytujący jest moment, kiedy zsuwa się z wiaderka. Jak temu zapobiec? Odpowiedź jest bardzo prosta.

A jak utrzymać porządek w jednorazowych torbach? Wystarczy ci puste opakowanie po chusteczkach higienicznych.

Gumka recepturka pomoże z otwieraniem słoików i... przepisów!

Do czego używasz gumek recepturek? Pewnie przede wszystkim do wiązania i zamykania opakowań, głównie w kuchni. Jednak te niepozorne maluchy mają o wiele więcej zastosowań. Z gumki recepturki możemy zrobić na przykład zakładkę do książki. Przyda się także przy otwieraniu słoika czy ścieraniu ołówka z kartki. Niektóre z tych trików są naprawdę sprytne.

Więcej o: