Poznaj trzy topowe miejsca na majówkę. Tu nie zbankrutujesz i zażyjesz błogiego wypoczynku

Brak pomysłu na tegoroczną majówkę? Zamiast rezerwować daleki destynację i przepłacać w polskich kurortach, postaw na sprawdzone miejsca w Polsce, a tych nie brakuje. Poznaj trzy perełki, które gwarantują bliskość natury, piękne widoki i wiele ciekawych atrakcji. Najważniejszy jest jednak brak tłumów i niskie ceny.

Majówka w Polsce nie kończy się na pobycie w Zakopanem, Trójmieście czy na zwiedzaniu topowych miast jak Kraków lub Warszawa. Oto trzy perełki, które naszym zdaniem warto rozważyć na długie weekend. Tu nie brakuje atrakcji, a bajkowa, dzika natura jest na wyciągnięcie ręki. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Perełki na majówkę 2024 r. Tu nie zbankrutujesz, a atrakcji nie brakuje

Chociaż do długiego weekendu majowego trzeba jeszcze trochę poczekać warto już teraz poszukać ciekawych miejsc na spędzenie długiego weekendu. Poza Podhalem, kultowymi kurortami jak Sopot czy wyjeżdżaniem na zagraniczne all inclusive warto rozważyć nieco mniej oczywiście miejsca. Na naszej liście znajdziesz trzy perełki zlokalizowane w różnych częściach polski od południa po sam Bałtyk. 

Pierwszym miejscem, które warto wziąć pod uwagę w weekend majowy 2024 r., jest Kraina Wygasłych Wulkanów, gdzie w wulkanicznych skałach zastygło nawet 500 mln lat historii. Mowa tu o Górach Kaczewskich oferujących sielankowy klimat, brak tłumów i wiele malowniczych zakątków. Wśród topowych atrakcji warto wyróżnić zwiedzanie okolicznych zamków, punkty widokowe jak Okole czy też Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie, który ma bajkowy urok i niesamowite wnętrza. Region położony nieco ponad Jelenią Górą spodoba się szczególnie tym, którzy chcą uciec od zgiełku miast, tłumów i paragonów grozy. 

Topowe miejsce w Polsce na majówkę w 2024 r. Bory Tucholskie oferują wszystko, co najlepsze

Kolejnym miejscem godnym uwagi są Bory Tucholskie, które są jednocześnie 23 parkiem narodowym położonym w naszym kraju. To właśnie tu możemy zanurzyć się bezkresu w naturze, przemierzać piesze lub rowerowe szlaki czy podziwiać liczne jeziora oraz wydmy. W Borach Tucholskich znajduje się łącznie 21 akwenów z centrum w Strudze Siedmiu Jezior. To cenny i bogaty dla kraju ekosystem, który jest domem dla wielu gatunków zwierząt oraz roślin. Atrakcją parku jest także dąb Bartuś, drzewo które stanowi prawdziwy pomnik przyrody, którego wiek szacuje się na ok. 600 lat. Warto odwiedzić także kładkę "Pętla Lipnickiego", która gwarantuje niezapomniane widoki. 

Wisienką na torcie i jednocześnie kolejną ostoją idealną na tegoroczną  majówkę jest Łeba. Miasto znane wielu turystom jest godne polecenia, szczególnie gdy temperatury sprzyjają, a pierwsze promienie słońca pozwalają na opalanie na okolicznych plażach. Poleca się także Muzeum bursztynu ze sporymi zbiorami, latarnię morską oraz okoliczny Słowiński Park Narodowy z główną atrakcją w postaci ruchomych wydm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.