Moja wielka grecka opowieść - warsztaty kulinarne z Kubą Korczakiem

Kuchnia grecka jest jedną z najsmaczniejszych, najprostszych i zdrowych. Pachnąca zioła, takie jak oregano, szałwia, tymianek, czy mięta nadają jej niezwykły smak i zapach. Jej prostota i brak pośpiechu podczas gotowania sprawiają, że Grecy celebrują każdy posiłek. Właśnie dlatego chcemy serdecznie zaprosić Was na nasze pierwsze, greckie warsztaty. Pyszne jedzenie, śmiech, muzyka, wino i wspaniała i wręcz rodzinna atmosfera gwarantowane!

Kuba Korczak kierując się greckim życiowym motto „siga-siga” czyli „powolutku, powolutku” podzieli się z nami kulinarną miłością do greckiej kuchni.
Będzie to doskonała okazja do spróbowania tradycyjnych greckich dań i najwspanialszych, regionalnych produktów (degustacja oliw z oliwek, oraz greckich oliwek).

Scenariusz naszych kulinarnych greckich opowieści:

Na miły początek: tzatziki aromatyzowane ziołami oraz pyszna, grillowana pita
Następnie wspólnie wykonamy:
- delikatną pastę fava z okruchami w palonym maśle
- długo gotowaną ośmiornicę, marynowaną i grillowaną z oliwą ziołową
- moussakę z jagnięciną, szafranem Krokos Kozanis oraz cynamonowym beszamelem
- fetę zapiekaną w cieście phyllo, z miodem tymiankowym, czarnym sezamem i karmelem z ouzo

Kuba KorczakKuba Korczak fot. materiały prasowe

Warsztaty poprowadzi Kuba Korczak - Szef kuchni z ponad 15-letnim stażem, promotor
produktów, marek oraz wyjątkowych inicjatyw kulinarnych. Osobowość telewizyjna i radiowa oraz organizator wydarzeń i wypraw kulinarnych. Wykładowca, juror konkursów oraz ekspert branży gastronomicznej. Jest także promotorem ruchu Slow Food. Od kilku lat zaangażowany jest w promocję regionalnych polskich smaków oraz edukację odpowiedzialnych postaw konsumenckich. Twórca konkursu „Produkt Regionalny – Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej” oraz festiwalu GOOD FOOD FEST. Zajmuje się także organizacją i realizacją wydarzeń kulinarnych oraz szeroko pojętym marketingiem kulinarnym. Prywatnie - człowiek głęboko uzależniony od przyrody i muzyki oraz szczęśliwy mieszkaniec wsi i początkujący mikrorolnik. Prowadzi bloga kubakorczak.pl.

Więcej o warsztatach, przeczytasz TU>>

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.