Lidl prosi klientów o zwrot produktu. W orzeszkach pojawił się niezadeklarowany składnik

Lidl wycofuje produkt ze względu na to, że pojawił się w nim składnik, który nie widnieje w składzie, a może szkodzić osobom cierpiącym na nietolerancję. Chodzi tu o orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście marki Alesto.

Sieć sklepów Lidl na swojej stronie opublikowała prośbę o zwrot towaru. Chodzi tu o orzeszki Alesto, panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym (opakowanie zawiera 250 g produktu). 

Wszystko przez obecność w orzeszkach mąki pszennej. Jest to składnik alergizujący, który może szkodzić osobom cierpiącym na nietolerancję. Okazuje się, że jego zawartości nie zadeklarowano jednak w składzi produktu na opakowaniu.

Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem 

- informują władze sklepu.

Przedstawiciele sklepu zapewniają jednocześnie, że dla osób, które nie cierpią na nietolerancję, produkt nie stwarza zagrożenia.

Klienci proszeni o zwrot towaru

Lidl, prosi o zwrot orzeszków do sklepu. Dodaje także że nie ma konieczności okazywania paragonu, ponieważ produkt dostępny jest wyłącznie w sklepach sieci. Pozostałe artykuły sprzedawane przez Lidl, a także inne produkty z tej grupy, nie zostały objęte wycofaniem.

Więcej o: