Browar z Filadelfii produkuje piwo z pomocą dronów

Drony to niewątpliwie jeden z najciekawszych i najbardziej użytecznych wynalazków ostatnich lat. Dzięki nim możemy tworzyć zachwycające ujęcia z dużych wysokości, bez potrzeby angażowania w to większych maszyn, jak np. helikopter. Nie są jeszcze na tyle zaawansowane, by przynosić nam pod drzwi paczki kurierskie, ale prace w tym obszarze ciągle trwają. Kolejne ciekawe zastosowanie dla dronów znaleźli im właściciele browaru w Filadelfii.

Piwo warzone przez drona

Dock Street Brewing w Filadelfii postanowił zawiązać współpracę ze znajdującym się po sąsiedzku producentem dronów - Exyn Technologies. Firmy wpadły na pomysł stworzenia pierwszego drona, który będzie ważył trunek. Będzie to jasne piwo o nazwie Swarm Intelligence. Jego smak twórcy określają jako "lekki, kwiatowy". Alkohol będzie zawierał w sobie odrobinę lokalnego miodu z kwiatu pomarańczy.

Przedstawiciel firmy Exyn twierdzi, że "autonomiczne systemy robotów powietrznych" są przeważnie wykorzystywane w takich dziedzinach przemysłu jak górnictwo, budownictwo czy technologia jądrowa, ale ich dron został zaprojektowany z myślą o mniejszych przestrzeniach i do wykonywania lżejszych prac. Potrafi na przykład wrzucać szyszki chmielu do zbiorników.

- Zawsze stawialiśmy na innowacyjność i wyprzedzaliśmy konkurencję. Nasz rzemieślniczy browar powstał w 1985 roku, na długo przed modą na otwieranie mikrobrowarów w kraju - mówi Renata Certo-Ware, reprezentantka Dock Street Brewing. - Wkrótce drony opanują każdy sektor w przemyśle, ale nasz pomysł będzie pierwszą taką współpracą, w ramach której drony ważyły piwo.

Warto dodać, że to nie pierwsze piwo, które powstało przy użyciu nowoczesnych technologii. W 2016 roku powstało bowiem piwo AI marki IntelligentX, przy którego wyrobie pomagała sztuczna inteligencja (więcej na ten temat).

Czy "mięsień piwny" robi się od piwa? Sprawdź w naszym filmie:

Zobacz wideo

Drony stworzyły także mapę browaru

Innowacje jednak nie muszą oznaczać, że odejdzie się od tradycjonalnych metod przyrządzania piwa. W projekcie chodziło głównie o przetestowanie nowych granic dla technologii oraz, przedstawiciele firm nie kryją się z tym, dobrą zabawę. Podczas lotów drony tworzyły także fotograficzną mapę browaru. Jest ona niezwykle imponująca i szczegółowa, co cieszy właścicieli firmy. Nie byłoby to możliwe z wykorzystaniem zwykłego aparatu.

Piwo Swarm Intelligence ma trafić do sprzedaży 28 stycznia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.