Ile kufli próbowano ukraść podczas Oktoberfest? Organizatorzy opublikowali dane

Oktoberfest odbywa się co roku w niemieckim Monachium. Tegoroczne święto piwa zakończyło się kilka dni temu, a organizatorzy opublikowali dane. Pośród nich znalazł się ciekawy zapis o... próbach kradzieży kufli.

Miliony gości Oktoberfestu

Na coroczne święto piwa w Monachium przybywają całe tłumy fanów tego trunku. Święto to ma ponad 200-letnią tradycję. Średnio pojawia się tam aż 6 milionów ludzi. Barmani sprzedają hektolitry piwa, a wszyscy bawią się przez dobre kilkanaście dni. 

W tym roku Oktoberfest odbył się pomiędzy 21 września a 6 października. Podobnie jak w poprzednich latach, pojawiło się na nim ponad 6 milionów ludzi. Wydano o 200 tysięcy piw mniej niż w 2018 roku - 7,3 miliona. Warto jednak wspomnieć, że piwo serwowane gościom podczas tego wydarzenia to nie byle puszka, a cały litr trunku z konkretnych browarów działających na terenie Monachium.

Nie zachęcamy do bicia rekordów pod względem ilości wypitego piwa. Jeśli jednak poszukujecie idealnych przekąsek na wieczór przy tym trunku, polecamy wyjątkowe utopence. 

Zobacz wideo

Główny problem wydarzenia - masowa kradzież kufli

Pośród danych ważne miejsce zajmuje także liczba kradzieży. Okazuje się bowiem, że pomimo możliwości kupna tradycyjnych kufli do piwa (nazywanych Maßkrug-ami), wiele osób postanawia je sobie przywłaszczyć. Problem ten pojawiał się już dużo wcześniej, a przez jego nasilenie w latach 80. i 90. postanowiono dokładniej sprawdzać gości.

Ile kufli próbowano wynieść z tegorocznego Oktoberfestu? Według danych organizatorów liczba prób kradzieży spadła w stosunku do poprzedniego roku. Obsługa wydarzenia skonfiskowała 96912 kufli, czyli o ponad 4 tysiące mniej niż w 2018. W przeszłości wiele prób kradzieży dla gości skończyło się sukcesem. Na przykład w 2011 roku przepadło aż 226 tysięcy kufli.

Ciekawostka: Podczas tegorocznego Oktoberfestu, jak w przypadku każdej masowej imprezy, znaleziono wiele zgub. Pośród nich pojawiło się 780 dowodów osobistych, 690 ubrań, 660 portfeli, 465 kart bankowych, 420 telefonów komórkowych, 300 kluczy, a także... sztuczna szczęka. Podczas poprzednich edycji wśród najciekawszych znalezisk pojawiły się kule ortopedyczne czy elektryczny wózek inwalidzki. Piwo dodaje skrzydeł? Wstrzymamy się z odpowiedzią.

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.