Jak ekspresowo chłodzić napoje? Potrzebujesz ręczników kuchennych i zimnej wody

Goście już pukają do drzwi, a okazało się, że ta butelka napoju, którą chciałeś wstawić do lodówki, wciąż stoi na stole. Ciepluteńka. Nie martw się, jest sposób, by szybko schłodzić piwo, wino, a także każdy inny napój w szklanej butelce.
Zobacz wideo

Jak donoszą redaktorzy magazynu The Kitchn - jest sposób, żeby schłodzić napój w ekspresowym tempie. Wystarczy ponoć zaledwie 10-15 minut, by butelka coli, piwa czy prosecco (a wraz z nią jej zawartość) osiągnęła przyjemną, niską temperaturę. Wszystko, czego potrzebujesz, to papierowe ręczniki i nieco wody.

Jak szybko schłodzić napój?

Masz już butelkę, którą zamierzasz schłodzić oraz ręczniki papierowe? Świetnie - to połowa sukcesu. Teraz wystarczy tylko, że zamoczysz ręczniki w zimnej wodzie i owiniesz je wokół butelki. Gotowe? Świetnie. Tak przygotowane butelki włóż do zamrażalnika. Żeby papier nie przywarł do jego powierzchni, radzimy najpierw dodatkowo zabezpieczyć butelkę, np. owijając ją w foliową reklamówkę.

W zależności od rozmiarów (a więc pojemności), butelka powinna się chłodzić przez około 10-15 minut. Po tym czasie, jak zapewniają autorzy artykułu, nasz napój będzie schłodzony.

Jak to działa?

Dlaczego chłodzenie napoju z użyciem mokrych papierowych ręczników ma być skuteczniejsze od chłodzenia go bez nich? Jak czytamy na stronie magazynu, warstwa mokrych ręczników szybko zamarza i tworzy wokół butelki lodowy "kompres", który chłodzi ją lepiej niż samo powietrze z zamrażalnika.

Uwaga - w ten sposób najlepiej chłodzić jedynie napoje w szklanych butelkach. Puszka i plastik mogą źle znosić niską temperaturę, która panuje w zamrażalniku - zwłaszcza wtedy, kiedy zapomnicie, że je tam wstawiliście.

To również może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.