Pokazali, co zrobić, aby aluminiowa puszka stała się przezroczysta. Nie próbujcie tego w domu

W sieci furorę robi nagranie edukacyjne, na którym zademonstrowane jest, co zrobić, aby aluminiowa puszka stała się przezroczysta. W ten sposób autorzy filmu pokazują również, że wnętrze takiego pojemnika kryje przed nami pewne tajemnice.
Zobacz wideo

Zastanawialiście się kiedykolwiek, co się kryje w aluminiowej puszce waszego ulubionego napoju, poza samą cieczą? W sieci pojawiło się wideo z eksperymentem, który wszystko zdradza. Okazuje się bowiem, że między aluminium a napojem znajduje się jeszcze najczęściej wkładka polimerowa. Po co? Chodzi o podwójną ochronę.

Taka izolacja chroni bowiem aluminium przed korozją spowodowaną kwasami i innymi substancjami chemicznymi z napoju. Z drugiej zaś strony zapobiega oddziaływaniu aluminium na ciecz i na jej smak.

Pokrywamy wnętrze puszki cienką warstwą polimeru - specjalnym lakierem, który tworzy barierę między produktem a metalem. Chroni ona puszkę i produkt przed wzajemną ingerencją i możliwą reakcją, która mogłaby zmienić jego smak. Ta powłoka, stosowana w przemyśle napojowym, zapewnia długą żywotność zarówno produktu, jak i puszki

- tłumaczyła nam Gabriela Bar, Public Affairs and Communications Manager z Coca-Cola Poland.

Na nagraniu opublikowanym na kanale MEL Science, który zajmuje się edukacją naukową, widzimy zabieg, dzięki któremu aluminiowa puszka stała się kompletnie przezroczysta. UWAGA! Nie powtarzajcie tego w domu. W eksperymencie wykorzystywana jest bowiem niebezpieczna substancja chemiczna. Ponadto w jego trakcie wytwarzają się groźne opary.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.