Limitowana edycja ciastek w kolorach tęczy: Przesłanie Oreo w sprawie LGBTQ+

Niejednokrotnie marki związane z rynkiem spożywczym odnoszą się do wydarzeń i problemów społecznych. Tym razem do grona dołączyła firma Mondelez za pomocą akcji Oreo.

USA: Oreo za LGBTQ+

Pisaliśmy już o tym, że firma Cadbury usunęła napisy z opakowań swoich czekolad, by zwrócić uwagę na problem samotności wśród starszych osób. Z kolei Burger King powiększył słynne papierowe korony, które miały przypominać o zachowaniu bezpiecznej odległości w czasie pandemii. Tym razem to przedstawiciele koncernu Mondelez podjęli decyzję o zainicjowaniu akcji wspierającej osoby ze środowisk LGBTQ+.

 

Akcja #ProudParent (ang. dumny rodzic) została zorganizowana z okazji Dnia Coming Out-u obchodzonego 11 października. Ma na celu naświetlenie problemów osób ze środowisk LGBTQ+ i okazaniu im wsparcia. W ramach niej wyprodukowano 10 tysięcy opakowań ciasteczek Oreo z nadzieniami w kolorach tęczy. Produkty nie trafią jednak do sprzedaży - można je wygrać w konkursie organizowanym na kanałach social media firmy. Dotyczy to jedynie uczestników zamieszkałych na terenie Stanów Zjednoczonych lub Puerto Rico. Akcja trwa od 9 do 30 października lub do wyczerpania zapasów.

 
Więcej o: