Niedziela handlowa 6 grudnia. Prezydent podjął decyzję

06.12 20 niedziela handlowa czy nie? Dziś Prezydent wydał decyzję. Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy?

Niedziela handlowa 6 grudnia

Prezydent podpisał dziś nowelizację ustawy dotyczącą niedziel handlowych. W tym miesiącu miało być ich dwie - 13 i 20 grudnia. Przez ostatnie tygodnie posłowie i senatorowie pracowali nad zmianą 6 grudnia na niedzielę handlową, o czym pisaliśmy jakiś czas temu:

Argumentem za tą decyzją była chęć rozładowania w sklepach tłumów, które w czasie przedświątecznym są naprawdę spore. Przez pandemię koronawirusa oraz idącymi za nią obostrzeniami, rząd zaleca, by unikać przebywania w dużych grupach i zachować dystans. W przypadku zakupowego szału przed świętami jest to bardzo utrudnione, co było bodźcem do rozpoczęcia prac nad zmianą ustawy.

Zobacz wideo Już dbacie o świąteczny nastrój? Przygotujcie aromatyczne ciasteczka

Czy Prezydent podpisał ustawę o 6 grudnia?

6 grudnia będzie niedzielą handlową, czytamy w tweecie Radia Zet News. Oznacza to, że przez cały weekend będziemy mogli zrobić zakupy. 

Pamiętajmy jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nośmy maseczki ochronne, które zakrywają usta i nos, dbajmy o higienę rąk, zachowujmy odpowiedni dystans od innych osób i stosujmy się do zaleceń, dotyczących dopuszczalnej liczby osób w sklepie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.