Opakowanie po lodach za kilka tysięcy złotych? Produkt reklamowany przez youtuberów hitem sprzedaży

Produkty sprzedawane za wysokie kwoty to żadna nowość. Jednak opakowania to już całkiem inna sprawa. Takim zainteresowaniem cieszą się ostatnio lody firmy Koral, które powstały we współpracy z grupą youtuberów.

Papierki po lodach o wartości nowego samochodu

Lody "Ekipa" są w sprzedaży ledwie od końca marca, a już są problemy z ich dostępnością. Tam, gdzie można je dostać, znikają w tempie ekspresowym, a po nich pozostaje jedynie opakowanie. Jedynie? To nie do końca dobre słowo, bowiem wiele osób postanowiło wykorzystać produkt do cna. Na platformie aukcyjnej pojawiło się kilkadziesiąt aukcji, w których można wylicytować "limitowane" papierki po lodach. Ceny niektórych zaczynają się od naprawdę niebotycznych kwot. Nie mowa tu o kilkudziesięciu ani nawet kilkuset złotych. Najdroższe opakowanie wystawiono za... 250 tysięcy złotych. Za jeden papierek.

Komu serniczka od Dawida Podsiadły?Dawid Podsiadło wystawił na licytację serniki. Cena robi wrażenie

Z pewnością wiele z nich to żart - tak zresztą tłumaczą przedstawiciele platformy, informując o tym, że nie zamierzają reagować w tej kwestii, czytamy na Portalu Spożywczym. Jednak w niektórych aukcjach użytkownicy platformy rzeczywiście biorą udział. Co prawda nie wszystkie opakowania są wystawione za tak wysoką kwotę. Rozstrzał cenowy jest naprawdę spory, najtańsze bowiem można wylicytować już za złotówkę.

Zobacz wideo Naszła was ochota na lody? Zróbcie je samodzielnie - na przykład w formie genialnej kanapki

Skąd taka popularność lodów?

Marka Koral nawiązała współpracę z grupą osób, która prowadzi wspólny kanał na Youtube - Ekipą, której liderem jest Friz (youtuber zasłynął z filmików o tematyce gier, teraz to treści lifestyle'owe). Kanał ma prawie 1,4 miliona subskrybentów, a poszczególne nagrania osiągają nawet kilkudziesięciomilionową oglądalność. Youtuberzy cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród dzieci i nastolatków, co - ewidentnie - przenosi się na zyski ze sprzedaży produktów sygnowanych ich nazwą.

Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. 'Już nigdy więcej nie zjem tych owoców'Jak usunąć robaki z truskawek? Nagranie tiktokerki stało się wiralem

Trzeba przyznać, że kupno papierków w cenie nowego auta wydaje się dość osobliwe. Co sądzicie? Kupilibyście?

Więcej o: