Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. "Już nigdy więcej nie zjem tych owoców"

Truskawki coraz częściej pojawiają się w sklepach i na bazarach. Wraz z nimi do domów przynosimy także insekty, które zawieruszyły się pomiędzy owocami. Jak się ich pozbyć? Nagranie pewnej tiktokerki zrobiło furorę w internecie.

Insekty w owocach - jak się ich pozbyć?

Przed zjedzeniem owoców obowiązkowo należy je umyć. Szczególnie jeśli mowa o truskawkach wprost z bazarku, które często pokryte są ziemią czy pyłami z pola. Zwykle przelewa się je wodą lub pozwala krótko wymoczyć, a następnie wyławia owoce do czystego naczynia. Użytkowniczka portalu społecznościowego TikTok opublikowała swój sposób na mycie truskawek tak, by pozbyć się również niewielkich insektów, które często kryją się pomiędzy nimi. Oryginalne nagranie można znaleźć pod tym linkiem.

Tiktokerka wsypała do wody sól, po czym wrzuciła do środka truskawki. Przed wyciągnięciem ich z roztworu, powinno się odczekać kilka minut, jednak w tym przypadku wystarczyły sekundy. Kobieta nie ukrywała ekscytacji, czy raczej przerażenia na widok małego robaczka, który pojawił się na powierzchni wody.

Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. 'Już nigdy więcej nie zjem tych owoców'Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. 'Już nigdy więcej nie zjem tych owoców' Fot. tiktok.com/@selesteradcliffe

Nagranie szybko stało się wiralem, ma już ponad 90 tysięcy polubień. W komentarzach inni użytkownicy potwierdzają, że ta metoda działa. Wiele osób po zobaczeniu filmiku zraziło się do świeżych truskawek.

Już nigdy więcej nie zjem truskawek
Truskawki były moimi ulubionymi owocami... do teraz

- czytamy pod nagraniem.

Zobacz wideo Jeśli nie zraziliście się nagraniem, przygotujcie pyszny sernik z truskawkami. Uczta dla oczu i żołądka!

Sprzedawanie jedzenia z pewną ilością insektów jest dozwolone

Robaczki, które możemy spotkać wśród truskawek to najpewniej larwy muszki plamoskrzydłej, która składa jaja w dojrzałych owocach, podaje portal Independent. Zjedzenie ich wraz z truskawkami czy jagodami nie jest szkodliwe dla zdrowia, co potwierdza amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), która dozwala sprzedawanie jedzenia z kontrolowaną ilością nieszkodliwych insektów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Uprawa, zbieranie lub przetwarzanie surowych produktów całkowicie pozbawionych innych niż niebezpieczne, naturalnie występujących i nieuniknionych wad jest ekonomicznie niepraktyczne.

- czytamy na stronie FDA.

Więcej o:
Komentarze (94)
Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. "Już nigdy więcej nie zjem tych owoców"
Zaloguj się
 • qrzysiu

  Oceniono 46 razy 44

  Armagedon jest nieuchronny bo odsetek debili w ludzkiej populacji stale rośnie.
  tiktokerka. jpdle...

 • boo-boo

  Oceniono 26 razy 24

  "Kobieta nie ukrywała ekscytacji, czy raczej przerażenia na widok małego robaczka, który pojawił się na powierzchni wody."
  Bez komentarza.

 • agpagp

  Oceniono 20 razy 20

  Zastanawiam się jak ja i moi rówieśnicy przeżyliśmy ... truskawki jadło się prosto z krzaka , ewentualnie wycierając o sponie jak były uwalone piachem .

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 21 razy 19

  Nie zjem z robalami ale z rakotwórcza chemia już tak. Ludzkość zginie i chyba na to zasługuje.

 • ola-blue

  Oceniono 18 razy 16

  Pewnie ma usta z plastiku, sztuczne cycki, implanty zamiast zębów, doklejone rzęsy i brwi, doczepioną treskę do włosów i kilo tapety na twarzy, skoro dostaje histerii na widok stworzonka z natury

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 12 razy 12

  Moczenie truskawek w wodzie z solą oczywiście nie oczyszcza ich ze wszystkich robaków i innych paskudztw. W tym celu trzeba truskawki albo wyprazyz przez min. kilkanaście minut w piekarniku nagrzanym do min. 220 stopni, albo zalać je na kilkanascie minut Dettolem lub innym srodkiem odkażającym na bazie alkoholu lub chloru.

  Smacznego :)))))

 • andrzej.duxa

  Oceniono 12 razy 12

  "Nagranie pewnej tiktokerki..."

  co za szambo...

 • yuraathor

  Oceniono 12 razy 12

  najlepsze robale są w malinach. w śliwkach też dobre. te z robalami sä najsłodsze

 • daflippi

  Oceniono 11 razy 11

  Tiktokerka? Robaki? A potem się dziwicie, że dzieciaki krowy od dalmatyńczyka nie odróżniają...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX