Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. "Już nigdy więcej nie zjem tych owoców"

Truskawki coraz częściej pojawiają się w sklepach i na bazarach. Wraz z nimi do domów przynosimy także insekty, które zawieruszyły się pomiędzy owocami. Jak się ich pozbyć? Nagranie pewnej tiktokerki zrobiło furorę w internecie.

Insekty w owocach - jak się ich pozbyć?

Przed zjedzeniem owoców obowiązkowo należy je umyć. Szczególnie jeśli mowa o truskawkach wprost z bazarku, które często pokryte są ziemią czy pyłami z pola. Zwykle przelewa się je wodą lub pozwala krótko wymoczyć, a następnie wyławia owoce do czystego naczynia. Użytkowniczka portalu społecznościowego TikTok opublikowała swój sposób na mycie truskawek tak, by pozbyć się również niewielkich insektów, które często kryją się pomiędzy nimi. Oryginalne nagranie można znaleźć pod tym linkiem.

Tiktokerka wsypała do wody sól, po czym wrzuciła do środka truskawki. Przed wyciągnięciem ich z roztworu, powinno się odczekać kilka minut, jednak w tym przypadku wystarczyły sekundy. Kobieta nie ukrywała ekscytacji, czy raczej przerażenia na widok małego robaczka, który pojawił się na powierzchni wody.

Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. 'Już nigdy więcej nie zjem tych owoców'Tiktokerka pokazała, jak usunąć robaki z truskawek. 'Już nigdy więcej nie zjem tych owoców' Fot. tiktok.com/@selesteradcliffe

Nagranie szybko stało się wiralem, ma już ponad 90 tysięcy polubień. W komentarzach inni użytkownicy potwierdzają, że ta metoda działa. Wiele osób po zobaczeniu filmiku zraziło się do świeżych truskawek.

Już nigdy więcej nie zjem truskawek
Truskawki były moimi ulubionymi owocami... do teraz

- czytamy pod nagraniem.

Zobacz wideo Jeśli nie zraziliście się nagraniem, przygotujcie pyszny sernik z truskawkami. Uczta dla oczu i żołądka!

Sprzedawanie jedzenia z pewną ilością insektów jest dozwolone

Robaczki, które możemy spotkać wśród truskawek to najpewniej larwy muszki plamoskrzydłej, która składa jaja w dojrzałych owocach, podaje portal Independent. Zjedzenie ich wraz z truskawkami czy jagodami nie jest szkodliwe dla zdrowia, co potwierdza amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), która dozwala sprzedawanie jedzenia z kontrolowaną ilością nieszkodliwych insektów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Uprawa, zbieranie lub przetwarzanie surowych produktów całkowicie pozbawionych innych niż niebezpieczne, naturalnie występujących i nieuniknionych wad jest ekonomicznie niepraktyczne.

- czytamy na stronie FDA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.