Polowanie na lody Ekipa: niedługo pojawią się w kolejnej sieciówce. To koniec sprzedawania papierków?

Lody Ekipa to fenomen na rynku. Jak ciepłe bułeczki rozchodzą się nie tylko same produkty, lecz także opakowania po nich. Dlaczego? Naprawdę trudno znaleźć je w sklepach. Jednak to się może zmienić, bo trafiły do ofert dyskontów, z tym że... sprzedaż jest ograniczona.

Lody Ekipa szturmem wzięły rynek. Gdy tylko pojawiły się w sklepach pod koniec marca, zostały wykupione w tempie błyskawicznym. Ograniczony dostęp oraz fakt, że promowane są przez popularnych na Youtubie influencerów - Ekipę, sprawił, że popyt na ten produkt jest naprawdę wysoki. Tak wysoki, że ludzie, którym udało się je dostać sprzedają... papierki. I nie mówimy tu o symbolicznych kwotach. Niedawno donosiliśmy, że kolekcjonerskie opakowania po lodach sygnowanych logiem Ekipy na portalach aukcyjnych osiągają naprawdę niebotyczne sumy. Obecnie dużo wyższe niż kilka tysięcy złotych.

Lody Papierki po lodach o wartości nowego auta. Lody Ekipy to hit sprzedażowy

Wybór Ekipy strzałem w dziesiątkę dla marki Koral

Firma Koral współpracowała już z wieloma gwiazdami m.in. Dodą, Joanną Krupą, Maciejem Musiałem czy Marylą Rodowicz. Teraz postawiła na influencerów i wydaje się do dobrym ruchem. W Polsce prawdopodobnie nie było jeszcze sytuacji, w której produkty są tak poszukiwane, że zainteresowaniem cieszą się nawet opakowania po nich. Według ekspertki od influencer marketingu, marka Koral bardzo skorzystała na współpracy z Ekipą.

Sam wybór Friza, twórcy Ekipy, uważam za bardzo dobre posunięcie marki Koral. W bardzo szybki sposób pozwoliło to zbudować jej ogromne zasięgi

- powiedziała Karina Hertel, dyrektor zarządzająca agencją marketingową BrandLift w rozmowie z Portalem Spożywczym. Dodała też, że ograniczony dostęp do lodów tylko podkręcił popyt:

Rynek nie został nasycony, natomiast wzbudzone zostało pozytywne zainteresowanie marką i chęć "zdobycia" tych produktów. Współpraca marki Koral z Ekipą pokazuje ogromny potencjał, jaki jest na polskim rynku spożywczym w kontekście marketingu influencerskiego.
Zobacz wideo Próbowaliście domowych lodów? Sprawdźcie nasz super prosty przepis

Lody Ekipa w sieciówkach

Czy trudna dostępność okaże się jedynym asem w rękawie marki Koral? To się okaże, bowiem w najbliższym czasie wspomniane lody mają pojawić się w sieciówkach. W Biedronce możemy je dostać już od 22 kwietnia, zaś za kilka dni - 26 kwietnia - znajdziemy je także w Lidlu. Sprzedaż jednak będzie ograniczona. Lody Ekipa w Biedronce i Lidlu kupimy jedynie do 28 kwietnia lub do wyczerpania zapasów.

Więcej o: