Lody Ekipa wracają z nowymi smakami. Powtórzą sukces? Ludzie próbowali sprzedać papierki za kilka tysięcy

Od 4 kwietnia Lody Ekipa znów są dostępne w sklepach. Tym razem do sprzedaży trafiły jeszcze dwa nowe smaki - sorbety o smaku pomarańczy oraz zielonego jabłka. Można kupić je m.in. w sieciach sklepów Biedronka, Żabka, Lidl czy Carrefour.

Więcej nowości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lody Ekipa ponownie trafiły do sprzedaży od 4 kwietnia. Fani, oprócz wcześniej dostępnych smaków (truskawkowego i cytrynowego), będą mogli spróbować także dwóch nowych: sorbetu pomarańczowego oraz zielonego jabłka. Są one dodatkowo oblane polewą o smaku gumy balonowej i udekorowane strzelającą posypką.

Lody firmy Koral, która do współpracy zaprosiła popularnych youtuberów, można kupić m.in. w sieciach takich sklepów, jak: Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour czy Żabka.

Zobacz wideo Kilka przepisów na lody, które zrobisz w domu

"Pierwsza edycja Lodów Ekipa okazała się ogromnym sukcesem, czego najlepszym dowodem była konieczność błyskawicznego uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, wytwarzającej około miliona lodów na dobę. Zyskaliśmy więc sporą grupę wiernych odbiorców i mocno liczymy na to, że nowe propozycje Ekipy również zdobędą ich uznanie" - powiedział w rozmowie z serwisem Wirtualne Media dyrektor marketingu w PPL Koral Piotr Gąsiorowski.

Według danych Centrum Monitorowania Rynku to właśnie Koral Ekipa były liderem rankingu najpopularniejszych lodów sezonu 2021 wśród lodów na patyku dla dzieci.

Lody Ekipa stały się hitem. Kosmiczne kwoty za papierki

Rzeczywiście, gdy w marcu ubiegłego roku lody trafiły do sprzedaży, znikały z półek w błyskawicznym tempie. Fani Ekipy Friza oszaleli na punkcie słodyczy do tego stopnia, że na aukcjach internetowych zaczęły pojawiać się do wylicytowania nawet same papierki. I choć nie brakowało takich, gdzie aukcja zaczynała się od symbolicznej złotówki, to w wielu przypadkach opakowania były wystawiane za kilka tysięcy złotych. Najdroższe wystawiono natomiast za... 250 tysięcy zł. 

Część z nich z pewnością była żartem lub zwyczajną próbą oszustwa. Jednak w niektórych licytacjach użytkownicy faktycznie brali udział.

Lody Ekipa. Skąd taka popularność?

Marka Koral nawiązała współpracę z grupą osób, która prowadzi wspólny kanał na Youtubie - Ekipą, której liderem jest Friz (youtuber zasłynął z filmików o tematyce gier, teraz to treści lifestyle'owe). Kanał ma ponad dwa miliony subskrybentów, a poszczególne nagrania osiągają nawet kilkudziesięciomilionową oglądalność.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.