Ten mężczyzna robi pizzę najszybciej na świecie. Szczęka opada. To zaledwie sekundy

Poznajcie Zagrosa Jaffa. Mężczyzna może pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami - umie zrobić pizzę najszybciej na świecie. Przygotowanie trzech dużych placków zajmuje mu zaledwie 70 sekund, co daje około 23 sekundy na jedną pizzę.

Więcej ciekawostek ze świata kulinariów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W maju w Las Vegas odbył się coroczny konkurs organizowany od 1982 roku przez znaną sieć pizzerii Domino's. Uczestniczyli w nim pizzermani z całego świata, którzy rywalizowali o tytuł najszybszego. Ich zadaniem było odpowiednie ręczne rozciągnięcie ciasta, posmarowanie go sosem i ułożenie dodatków na trzech dużych pizzach: z pepperoni, z pieczarkami oraz z serem. Liczyła się nie tylko szybkość, lecz także między innymi porcjowanie dodatków i ich równomierne rozłożenie.

Zobacz wideo Małpi chlebek a la pizza

Przygotowane pizze oceniali wykwalifikowani jurorzy, którzy sprawdzali, czy wszystkie elementy są wykonane z należytą starannością. Jeśli coś było nie tak, naliczali kary czasowe lub dyskwalifikowali pizzę.

Najszybszy okazał się Zagros Jaff z Wielkiej Brytanii, który zrobił trzy duże pizze w 70 sekund. To oznacza, że przygotowanie jednej zajęło mu mniej więcej 23 sekundy! Jaff, oprócz tytułu, zgarnął też trzy tysiące dolarów nagrody oraz pas mistrzowski i trofeum.

PizzaRobimy lepszą pizzę niż Włosi? Polacy na podium w międzynarodowym konkursie

Mężczyzna po zwycięstwie nie krył ekscytacji.

Trenuję od 12 lat. Ten konkurs jest dla mnie wszystkim. (...) Chcę być najlepszy i uwielbiam rywalizację. To sprawia, że pracuję jeszcze ciężej

- powiedział. Russell Weiner, dyrektor generalny sieci, który wręczał nagrodę zwycięzcy, przyznał, że "taki poziom szybkości jest niewiarygodny".

Największy kotlet na świecie został przyrządzony w Mengkofen w BawariiNajwiększy kotlet na świecie powstał w bawarskim miasteczku. Ma powierzchnię sporego mieszkania

***

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: