Przygotuj grill na majówkę. Co zrobić, by nie szorować go godzinami? Sprawdzi się biały proszek

Przed nami majówka, a to oznacza, że z garażu i piwnicy zostaną wyciągnięte zakurzone grille. Na takie zakurzenia i niedoczyszczone przypalenia są jednak sprawdzone sposoby. Co zrobić, aby nie szorować kratki grilla przez wiele godzin? W tym artykule wszystko wyjaśnimy.
Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka to czas w roku, kiedy wszyscy nastawieni są na ucztowanie w ogrodzie lub na działkach. Jest to również okres otwierający sezon grillowy, na który większość czeka przez całą zimę. Aby zacząć go w dobrym stylu, trzeba się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności warto zajrzeć do grilla, który na pewno jest oblepiony kurzem. Ci, którzy nie umyli go po ostatnim sezonie, mają z pewnością jeszcze więcej do czyszczenia. Okazuje się, że wyczyszczenie rusztu po zimowym staniu w schowku nie zawsze jest jednak łatwe. Nie warto więc zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę. Jak skutecznie oczyścić ruszt i nie stracić na tym wielu godzin? Wystarczy kilka domowych produktów.

Domowe sposoby na wyczyszczenie grilla

Sprawdzonych sposobów jest wiele, jednak my wyróżnimy trzy, które można wykonać w domu bez nakładu dużej pracy. Do wykorzystania ich potrzebne będą rzeczy, które znajdziesz w kuchennych szafkach.

Sposób 1 - sól kuchenna

Jest to produkt, który każdy z nas znajdzie w swoim domu. Jak go wykorzystać do czyszczenia? Zimny ruszt umieść na folii aluminiowej i posyp go dokładnie solą. Następnie włóż do nagrzanego piekarnika i wyjmij, gdy sól zbrązowieje. Tak przygotowaną kratkę wystarczy przemyć, a po umyciu będzie wyglądać jak nowa.

Sposób 2 - folia aluminiowa

Produkt ten świetnie sprawdzi się w momencie, gdy w domu nie posiadamy twardej szczotki do czyszczenia. Kilka płatów folii wystarczy delikatnie zgnieść i potrzeć o ruszt. Przy minimalnym wykorzystaniu swojej siły można uzyskać lśniący efekt.

Sposób 3 - soda oczyszczona

To, że soda oczyszczona działa cuda nie tylko w wypiekach, wie chyba każdy. Wykorzystywana jest również do czyszczenia i odplamiania, i tam również sprawdza się rewelacyjnie. Jest także bezbłędna, gdy chce się oczyścić kratkę z przypaleń. Wystarczy połączyć kilka łyżeczek białego proszku z wodą i wymieszać. W ten sposób powstanie domowa pasta, która zwalczy każdy brud. Aby zadziałała, należy nałożyć ją na ruszt, zostawić go na kilka minut, a potem przemyć wodą i gąbką. Pamiętać jednak trzeba, aby po każdym myciu dokładnie wysuszyć kratkę, by nie powstała na niej rdza.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA