Zakupy na miarę czasów: W Szczecinie stanęły chlebomaty

W Szczecinie kupicie pieczywo w chlebomatach. Piekarnia Asprod testuje nowe rozwiązanie.

Bezkontaktowe zakupy

Piekarnia Asprod rozpoczęła nowy pilotażowy program: w Szczecinie, w czterech lokalizacjach stanęły chlebomaty. To kolejne ułatwienie pozwalające ograniczyć kontakty międzyludzkie w czasach pandemii koronawirusa. Klienci będą mogli w całkowicie bezpieczny, bezkontaktowy sposób kupić pieczywo w automatach.

Chlebomaty to bezobsługowe urządzenia wydające pieczywo niczym automaty z napojami lub słodyczami. Można w nich płacić wyłącznie bezgotówkowo. Klienci będą mieć ciągły dostęp do świeżego pieczywa, bowiem będzie dostarczane do chlebomatów codziennie. Aby zapewnić bezpieczeństwo, maszyny będą regularnie dezynfekowane, a produkty zapakowane w folię.       

Gdzie znajdziemy chlebomaty?

Chlebomaty znajdują się w Szczecinie przy delikatesach Gzella (ul. Wyzwolenia, Ku Słońcu oraz Milczańskiej) oraz w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Planowane są kolejne lokalizacje urządzeń.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobić go samodzielnie w domu?

Chlebowe drive-thru i zakupy online

Chlebomaty nie są pierwszym nowoczesnym rozwiązaniem wprowadzonym przez piekarnię Asprod. Jeszcze przed pandemią koronawirusa piekarnia wprowadziła Asprod Drive, firmowy punkt-sklep typu drive-thru, w którym można kupić pieczywo nawet nie wysiadając z samochodu.

W kwietniu uruchomiono e-sklep umożliwiający złożenie zamówienia na wybrane pieczywo, bezpieczną płatność online i odebranie zakupu w wybranym punkcie stacjonarnym. Gdy obowiązywały największe obostrzenia, w Szczecinie, Goleniowie, Koszalinie i Stargardzie możliwa także była dostawa do domu. Ze względu na pandemię w Szczecinie i jego najbliższych okolicach można było kupić pieczywo także w food-truckach.

Dariusz Bielecki, Prezes Zarządu Asprod S.A. podkreśla, że pandemia koronawirusa to czas, w którym piekarnia musiała znaleźć nowe rozwiązania, by bezpiecznie dostarczyć klientom podstawowe produkty spożywcze. Innowacje zostały wprowadzone, by kupujący mogli zachować restrykcje, uniknąć kolejek i zrobić satysfakcjonujące zakupy.

Cieszę się, że możemy naszym klientom proponować nowe i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym w jeszcze łatwiejszy sposób będą mieli dostęp do świeżego pieczywa najwyższej jakości, a co najważniejsze, w warunkach zapewniających maksymalne bezpieczeństwo

– powiedział Bielecki.

Więcej o: