Ślimaki po sierakowsku

Janusz Fic/Magazyn Kuchnia 31.07.2020 14:59
(1 ocena)
OCEŃ
Ślimaki po sierakowsku
Ślimaki po sierakowsku
Czas przygotowania do godziny
Poziom trudności średni
  • Można zamrażać? Nie

Składniki (4porcje)

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1 / 6

"Na wrzącą osoloną wodę wrzucamy ślimaki i obgotowujemy je przez 10 minut. Wyjmujemy łyżką cedzakową i studzimy. Następnie wykałaczką wyjmujemy ślimaki z muszli. Odcinamy od mięsa część znajdującą się najdalej w muszli, ponieważ jest gorzka i popsułaby smak dania.

2 / 6

Przygotowane ślimaki przekładamy do garnka, dodajemy 100 ml białego wina, 200 ml wody, marchewki, pietruszki, natkę i pieprz. Gotujemy na wolnym ogniu przez jakieś 3 godziny. Opróżnione muszle obgotowujemy w lekko osolonej wodzie, aby je oczyścić.

3 / 6

W garnku rozgrzewamy oliwę. Wrzucamy raki, pokrojoną w ćwiartki cebulę oraz pomidora i koncentrat. Przesmażamy krótko, rozbijając pancerze raków, aby uzyskać jak najwięcej smaku. Zalewamy raki pozostałym winem i wodą, doprawiamy solą i pieprzem. Gotujemy na wolnym ogniu przez około godzinę. Dodajemy śmietankę i gotujemy jeszcze 30 minut.

4 / 6

Cedzimy krem przez sito, najlepiej na patelnię i na wolnym ogniu redukujemy, aby krem był jak najbardziej gęsty i esencjonalny. Chłodny krem z raków łączymy z miękkim masłem, najlepiej miksując. Do masy dodajemy drobno posiekaną natkę pietruszki. Aby wzbogacić smak rakowego masła, można dodać również zmiksowane warzywa z gotowania ślimaków.

5 / 6

Faszerujemy ślimaki. Najlepsza będzie do tego mała łyżeczka - używamy trzonka. Nakładamy nim głęboko do muszli masło rakowe. Następnie do każdej wkładamy po ugotowanym ślimaku i ponownie nakładamy masło rakowe.

6 / 6

Ślimaki pieczemy w 180 st. C przez około 3-4 minuty. Podajemy z ciepłymi tostami oraz lampką białego wina. "

Użyłaś / użyłeś tego przepisu?
Podziel się swoim wykonaniem na instagramie używając hashtagu
#haps
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.