Świąteczne dekoracje i pięknie zapakowane prezenty. Przed Bożym Narodzeniem zadbaj o detale!

Boże Narodzenie kojarzy się nie tylko z pysznym jedzeniem i pięknie pachnącym domem, lecz także z odpowiednim wystrojem i pięknie ozdobionymi prezentami. Nie trzeba wydawać fortuny, aby wprowadzić świąteczny klimat w swoim mieszkaniu. Wiele dekoracji można wykonać samodzielnie! Sprawdźcie nasze myki.
Myk wieniec świąteczny Myk wieniec świąteczny gazeta.tv

Bombki na choinkę

Półki sklepowe uginają się od świątecznych ozdób, ale to te wykonane z sercem cieszą oko najbardziej. Dlatego przybywamy z propozycją efektownych bombek na choinkę, które z powodzeniem można zrobić w domu. Takie ozdoby nadają się na choinkę, ale równie dobrze mogą służyć za prezent.

Świąteczny wieniec

Świąteczne wieńce z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Gotowe w sklepach kosztują sporo, dlatego my pokazujemy, jak zrobić taką ozdobę za grosze. Wystarczy styropianowa podstawa, klej, dekoracje i trochę wyobraźni.

Składanie serwetek

Nie masz pomysłu na udekorowanie świątecznego stołu? Zacznij od serwetek. Możesz złożyć je w choinki, gwiazdy betlejemskie lub klasyczne kieszonki na sztućce. To prostsze niż myślisz - wystarczy odrobina cierpliwości.

Pielęgnacja gwiazdy betlejemskiej

Gwiazda betlejemska, zwana też poinsecją, to bez wątpienia jeden z elementów świątecznych dekoracji. Niestety często wraz z końcem grudnia ląduje w koszu. Wbrew pozorom naprawdę nie jest trudna w uprawie, a za odpowiednią opiekę potrafi odwdzięczyć się pięknymi, zielonymi listkami. Dlatego podpowiadamy, co zrobić, by cieszyła oko dłużej i zdobiła mieszkanie przez cały rok.

Ekspresowe pakowanie prezentów

15 sekund? Tylko tyle czasu potrzeba na spakowanie prezentu japońskim sposobem. Mimo że na początku wygląda na skomplikowany, po kilku próbach okazuje się naprawdę prosty i szybki. Najlepiej sprawdzi się w przypadku niezbyt dużych, prostokątnych przedmiotów czy pudełek.

Ozdabianie prezentów

Najbliżsi zasługują na to, co najlepsze, a święta to idealna okazja, żeby podarować im coś pięknego. Oczywiście można mówić, że najważniejsze jest to, co w środku, ale zapewniamy, że każdy esteta doceni też piękne opakowanie. Proponujemy trzy różne pomysły na proste, ale efektowne dekoracje prezentów, które ucieszą każde oko. Wybierz jeden (a najlepiej wszystkie trzy) i wywołaj uśmiechy na twarzach twoich bliskich.

Wiązanie efektownych kokard na prezentach

Jeśli masz do zapakowania naprawdę dużo prezentów, skomplikowane dekoracje mogą okazać się zbyt czasochłonne. W takim wypadku warto postawić na kokardy i wstążki. W naszym wideo znajdziesz instrukcje na trzy efektowne kokardy, które zawiążesz w mniej niż minutę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.