Krojenie tortu za pomocą kieliszka - przesada czy geniusz? Nowy trend Instagrama [TRIK]

Tort zawsze wam się rozpada przy krojeniu? Pewna instagramerka pokazała, jak poradzić sobie z tym problemem. Jej wideo ma już tysiące odsłon.

Krojenie tortu kieliszkami - genialne?

Pokrojenie tortu na kawałki - tak, żeby się nie rozpadły, a wszystkie dodatki zostały na miejscu - jest proste chyba tylko na filmach. Poza tym zajmuje sporo czasu i zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie marudził, że dostał za duży lub za mały kawałek. Nancy Meyers opublikowała na Instagramie filmik, na którym urodzinowi goście "kroją" tort... kieliszkami do wina. 

 

Na opublikowanym filmiku goście, używając kieliszków do wina, dzielą tort na porcje. Każdy nabiera do kieliszka dokładnie tyle ciasta, ile chce. Osoby, które nie przepadają na przykład za nadmiarem bitej śmietany, mogą "ukroić" sobie kawałek ze środkowej części. W ten sposób eliminujemy cały problem z rozwalającymi się kawałkami, brudnym nożem (i klejącym się do niego kremem) oraz z ewentualnym wykorzystaniem plastikowych talerzyków.

Proste? Proste i genialne! Zwłaszcza jeśli świętujecie urodziny w gronie osób, które zawsze mają zastrzeżenia co do wielkości ich porcji. 

Jeśli jednak jesteście fanami tradycyjnego krojenia tortu, wykorzystajcie nasze podpowiedzi. Sprawdźcie osobny artykuł:

Tort Sachera Dzięki tej metodzie już nigdy nie będziesz mieć problemu z pokrojeniem tortu. A ciasta na pewno wystarczy dla wszystkich

A jeśli to nie krojenie, a robienie tortu jest problemem, może pokusicie się o przygotowanie jego kanapkowej wersji? Biszkopt na pewno nie opadnie!

Zobacz wideo
Więcej o: