Ścieranie sera na tarce może być jeszcze łatwiejsze. Tiktokerka pokazuje szybszy sposób

Jak łatwo zetrzeć żółty ser na tarce kuchennej? Tiktokerka pokazała sposób, dzięki któremu będzie to prostsze i szybsze niż kiedykolwiek. Sprawdźcie, co trzeba zrobić.

Więcej przydatnych porad znajdziesz na naszej stronie głównej

Żółty ser starty na wiórki to składnik wielu zapiekanek i pizz, ale także niektórych sałatek, zup czy sosów. Co zrobić, by ścieranie go na tarce było szybsze i łatwiejsze? TikTokerka Tayla, która publikuje różne filmiki o tematyce kulinarnej oraz dotyczące dbania o dom, pokazała bardzo łatwy sposób. Jak ścierać ser żółty na tarce?

Zobacz wideo Śniadanie prymusów. Tosty z pieczonym jajkiem, ciągnącym się, żółtym serem pod beszamelem

Szybkie ścieranie sera na tarce

Na filmiku widzimy najpierw, jak Tayla ściera ser żółty na postawionej pionowo tarce. Tak robimy chyba wszyscy! Po kilku chwilach kładzie tarkę na jednej ze ścianek (największe oczka tarki powinny być na górze - to właśnie je wciąż wykorzystujemy) i ściera ser w zupełnie innej pozycji. Dzięki temu jest to łatwiejsze, nic się nie chwieje, a ser można łatwo przenieść "w tarce" na np. pizzę czy grzanki.

Korzystając z tego sposobu możemy też uniknąć otarć, powstających, gdy dłoń z kawałkiem sera nieopatrznie ześlizgnie się na bok!

Filmik Tayli bardzo spodobał się użytkownikom TikToka - polubiono go już prawie 70 tys. razy! Możecie go zobaczyć poniżej:

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: