Pułapki na muchy - domowe sposoby na walkę z owadami. Zrobisz je z tego, co masz w kuchni

W okresie letnim jest ich pełno na dworze oraz niestety w naszych domach. Zwabione zapachem jedzenia wlatują przez okna i uprzykrzają życie lokatorom. Jeśli nie masz moskitiery, to warto wykorzystać domowe pułapki na muchy. Są dużo lepsze dla ciebie oraz domowych pupili niż chemiczne preparaty.

Więcej domowych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyobraź sobie, że jesz obiad i nagle coś bzyczy ci nad uchem. To częsty obrazek podczas letniego grillowania lub spożywania posiłków. Jak tego uniknąć i cieszyć się spokojem? Pomogą domowej roboty pułapki na muchy. Wystarczy plastikowa butelka oraz kilka podstawowych składników z kuchni. Nie kosztują wiele, a efekty są piorunujące. Jeśli chcesz się pozbyć tych irytujących owadów z domu, to łap za butelkę po wodzie i do dzieła.

Przetnij ją mniej więcej w 1/3 wysokości. Górną część umieść we wnętrzu butelki otworem do środka, tak aby wlać miksturę i zwabić muchy do środka. Warto postawić pułapkę w miejscu, w którym much jest najwięcej. Owad, zwabiony słodkim zapachem, wpada do mikstury i się topi.

Zobacz wideo Nie możesz się pozbyć much z domu? Zrób naturalny lep

Pułapki na muchy - domowe sposoby

Woda z cukrem

Będziesz potrzebować sześć łyżeczek wody i trzy łyżeczki cukru. Całość wymieszaj i przelej do butelki. Działa od razu.

Piwo z płynem do naczyń

Potrzebne składniki to piwo, płyn do naczyń oraz cukier. 100 ml piwa wymieszaj z łyżeczką płynu do naczyń oraz dwiema łyżeczkami cukru. Całość wymieszaj i przelej do butelki.

Banan z cukrem

Kolejny ekologiczny wabik na muchy. Potrzebujesz kawałka banana dobrze rozdrobionego oraz dwóch łyżeczek cukru.

Mydło w płynie

Kolejna zaskakująca mikstura. Wystarczy łyżka mydła w płynie wymieszana z czterema łyżkami octu.

Woreczek strunowy

Kolejnym domowym sposobem, który zaskoczył mnie swoją prostotą, jest woreczek strunowy. Do worka wlewamy wodę, dorzucamy kilka monet, całość zamykamy i zawieszamy za oknem. Blask monet będzie oślepiał owady, a to sprawi, że nie wlecą do środka.

Domowe pułapki na muchy zachwycają mnie za każdym razem. Banalne rzeczy jak woda, cukier czy mydło w płynie potrafią bardzo ułatwić życie. Zanim sięgniesz po chemiczne preparaty, wypróbuj te proste mikstury lub woreczek strunowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.