Szef kuchni Jamie Oliver podzielił się na Tik Toku przepisem na sos. Nie wszystkim się spodobał

Jamie Oliver to znany, brytyjski szef kuchni. Słynie z nietypowych pomysłów, a tym razem podzielił się na Tik Toku przepisem na sos z mniszka lekarskiego. Niestety, filmik oprócz zachwytów, zebrał też niepochlebne komentarze.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowy sos pomidorowy w słoiczku

Brytyjski szef kuchni Jamie Oliver opublikował krótkie nagranie na TikToku, na którym pokazał jak zrobić sos z kwiatów mniszka lekarskiego. Kwiaty trzeba moczyć przez miesiąc w occie jabłkowym. Następnie można przygotować z nich smaczny sos. Niestety, pod filmikiem brak opisu, do czego, zdaniem autora, można wykorzystać mniszkowy sos. To nie spodobało się internautom.

Przepis Jamiego Olivera sos z mniszka lekarskiego nie spodobał się wszystkim

Na początku wideo Jamiego Olivera zebrało pozytywne komentarze:

Wygląda ciekawie
Interesujące
Świetny pomysł! Dziękuję! Jesteś wspaniały!

Ale szybko pojawiły się pytania, spowodowane brakiem objaśnień w nagraniu:

Co to robi? 

oraz 

Jak długo trzeba to marynować?

Na szczęście Jamie Oliver odpowiedział szybko, że kwiaty mniszka lekarskiego marynuje się miesiąc, a sam sos jest świetnym dodatkiem do sałatek i sals. Pomimo tych wyjaśnień, pojawiły się niemiłe wypowiedzi internautów nawiązujące do objaśnienia jednej z internautek, że mniszek lekarski jest moczopędny:

Nie kłam Jamie - zmieniłeś pościel. Czyż nie?
Dziś wieczorem zmoczysz łóżko.

Niepochlebne komentarze są efektem dość oryginalnego zachowania szefa kuchni w przeszłości. Między innymi próbował on pomóc mieszkańcom amerykańskiego miasteczka w zachodniej Wirginii w zdrowym odżywianiu, ale jego pomysł oburzył miejscową ludność. Jamie Oliver zasłynął też z tego, że na wizji zabił jagnię, aby widzowie lepiej zrozumieli i szanowali tradycję jedzenia mięsa. Scena była zbyt kontrowersyjna, czym tylko powiększył grono swoich przeciwników.

Więcej o: