Wiesz, czym jest pishinger? Jeśli tak, wygrałbyś 20 tys. złotych w programie "Milionerzy". Jak poradził sobie uczestnik?

Pishinger to przysmak dobrze znany i chętnie przyrządzany również w naszym kraju. Nie każdy jednak zna go pod oryginalną nazwą. O znaczenie słowa "pishinger" został ostatnio zapytany jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odpowiedź nie przyszła mu jednak łatwo.

Milionerzy - pytanie o pischingera za 20 tys. złotych

We wczorajszym odcinku teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie, na które z łatwością odpowie każdy miłośnik sztuki kulinarnej. Tym razem Hubert Urbański pytał o to, czym jest słynny pischinger. Uczestnik musiał wybrać spośród odpowiedzi:

  • A: zimne piwo z pianką
  • B: kanapka z rybą
  • C: waflowy torcik
  • D: serowa rolada z ziołami

Pischinger - pan Daniel skorzystał z koła ratunkowego

Pan Daniel, który odpowiadał na pytania Huberta Urbańskiego, miał nie lada problem. Okazało się, że nie znał odpowiedzi na pytanie, które mogłoby przynieść mu 20 tysięcy złotych. Choć początkowo odrzucił odpowiedź B, nie chciał ryzykować i stracić wygranych dotychczas pieniędzy.

Uczestnik zdecydował się wykorzystać jedno z przysługujących mu kół ratunkowych i poprosił o pomoc zgromadzoną w studio publiczność. Po głosowaniu okazało się, że większość osób skłania się ku odpowiedzi B, czyli waflowy torcik. Pan Daniel zaufał publiczności i wygrał 20 tysięcy złotych.

Pischinger - co to takiego?

Pischinger to rodzaj deseru, a konkretnie torcik, przyrządzany z wafli, przekładanych czekoladowo-orzechowym kremem i oblany polewą czekoladową. Nazwę zawdzięcza nazwisku swego twórcy - dziewiętnastowiecznego wiedeńskiego cukiernika, Oscara Pischingera. Sposób jego przyrządzenia jest bardzo prosty, więc z łatwością poradzą sobie z nim nawet początkujący kucharze. Nasz przepis wideo na pyszny torcik pischinger znajdziecie poniżej:

Zobacz wideo

Więcej kulinarnych pytań z teleturnieju "Milionerzy" znajdziecie tutaj>>

Więcej o: