Pogoda jest piękna, ale nie rozpieszcza wszystkich. Jak z przymrozkami radzą sobie w Winnicy Turnau? Widok jak z filmu

Wiosenne przymrozki potrafią dać w kość nie tylko ludziom, ale także roślinom. Z niskimi temperaturami mierzą się właściciele winnicy Turnau. Swoją metodę na ogrzanie winorośli zaprezentowali na profilu na Instagramie.

Przymrozki doskwierają winoroślom

Ostatnie dni były ciepłe i słoneczne, noce jednak wciąż są chłodne i zdarzają się przymrozki. Tak niskie temperatury mogą mieć zgubny wpływ na rośliny – jeśli obumrą, nie dadzą plonów. Właściciele Winnicy Turnau, producenta polskiego wina, doskonale radzą sobie z pogodą. Swój sposób na ogrzanie winorośli zaprezentowali w profilu na Instagramie.

 
Trzymamy gardę! Wiosna jest piękna, ale czasem trzeba walczyć z jej okrucieństwem...

- napisano pod filmikiem.

Pomiędzy rzędami winorośli ustawiono specjalne świece, które wydzielają ciepło i ogrzewają rośliny. Znajdują się w odległości kilku metrów od siebie. Trzeba przyznać, że widok robi wrażenie.

Zobacz wideo Trzy proste sposoby na otworzenie wina. Przydadzą się, kieyd nie masz korkociągu.

Winnica Turnau mieści się w Baniewicach, w województwie zachodniopomorskim. Jej właścicielami jest rodzina Turnauów (wśród nich znajduje się artysta Grzegorz Turnau). Wina z winnicy Turnau dostępne są w wielu polskich winiarniach oraz w sklepie internetowym na stronie firmy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.