We włoskiej miejscowości z kranów poleciała różowa "woda". Wszystko przez błąd winnicy

Kolorowa woda, która wydobywa się z kranów zwykle wywołuje uczucie odrazy, czasem złości. Jednak to, co popłynęło z kanalizacji we włoskiej wsi w pobliżu Modeny, wcale nie wprawiło jej mieszkańców w zły nastrój. Wręcz przeciwnie.

Niespodzianka we włoskich kranach

Kilka dni temu mieszkańcy włoskiej wsi mieli spore powody do radości. Po początkowym zaskoczeniu kolorem płynu, który wydobywał się z ich kranów, okazało się, że nie jest to zanieczyszczona woda, tylko wino. I to nie byle jakie, bo lokalne Lambrusco Grasparossa - czerwony, słodki i musujący trunek doceniany zarówno we Włoszech, jak i zagranicą.  Wino to oznaczone jest symbolem DOP (kontrolowane oznaczenie pochodzenia), które świadczy o wysokiej jakości produktu. Niecodzienny news opublikowano m.in. na Twitterze serwisu Modena Notizie.

A w Modenie Lambrusco popłynęło z kranów... Och, szczęśliwe miasto!

- napisał autor Tweeta.

Zobacz wideo Z polskich kranów raczej nie popłynie wino. Jeśli jednak zdarzy się wam pobrudzić nim na przykład podczas otwierania butelki, jest sposób na wywabienie plamy.

Nic się nie zmarnuje

Gdy mieszkańcy zorientowali się, że płyn nie jest tylko zabrudzoną wodą, zaczęli wlewać go do butelek i innych naczyń. Trudno się dziwić, alkohol płynący z kranów to dla niektórych nowoczesna interpretacja manny z nieba. Ale skąd się tam w ogóle wziął?

Różowy płyn wyciekał z uszkodzonego silosu wprost do lokalnego źródła wody, które następnie przedostawało się do domów... i brzuszków. Wino ma wyższe ciśnienie niż woda w rurach, dzięki czemu mogło szybko przepływać przez systemy hydrauliczne

- czytamy na portalu Daily mail.

Alkohol płynący z kranów we Włoszech to niejedyny taki incydent

Kilka tygodni temu podobna sytuacja zdarzyła się w Indiach. Po tym, jak wylana do dołu w ziemi kontrabanda w postaci rozmaitych alkoholi wsiąkła w grunt, płyn dostał się do wodociągu i popłynął z kranów w jednym z bloków. Więcej o tym: Mieszkańcy bloku w Indiach zgłosili problem z wodą. Z kranów leciał alkohol.

Więcej o:
Komentarze (15)
We włoskiej miejscowości z kranów poleciała różowa "woda". Wszystko przez błąd winnicy
Zaloguj się
 • eloh

  Oceniono 7 razy 7

  Kanalizacja to nie to samo co wodociąg... kolorowej wody z kanalizacji raczej nie chcielibyście pić -_-

 • je-basia

  Oceniono 4 razy 4

  To nie "był wykwintny trunek", tylko najpodlejszy gatunek . Z odpadków. W 80-yh sprzedawany był w niemczech w 3 -5 litrowych butelkach za śmieszne niskie ceny. Ładne kolorowe ezykietki. lekko musujące, słodkaw. Dd glykolu. była masa zatruć, uszkodzeń wątroby. wycofano. Procesy.
  Pakudztwo przewożono w aluminiowych autach-cysternych i rozlewano w kilku centrach. Okropność.

 • jot9

  Oceniono 2 razy 2

  "Doceniany... zagranicą"? Czym takim??!
  Zagranica to taki obszar, który – jak łatwo się domyslić – jest za granicą.
  Nauczcie się pisać po polsku, błagam.

 • matylda1001

  Oceniono 1 raz 1

  Mogli sobie spłukać winem muszlę w toalecie. No i niech ktos powie, że we Włoszech źle.

 • warszawiak67

  Oceniono 1 raz 1

  Z tą kanalizacja, to autor popłynął...

 • student_zebrak

  0

  lambrusco.....
  przeciez tego sie nie da pic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX